Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom fülén jön ki a neves...

Tudom fülén jön ki a neves kérdés mindenkinek, de mi ez a hülyeség hogy ÉN TALÁLTAM KI előbb? Egy ritka de bejegyzett névről van szó.

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy nevet a lányunknak, ritka is valóban, nem ismerek ilyen nevűt. Beszélgettünk sógornőmmel még mikor terhesek voltunk, én még az elején jártam ő már középidős volt. Említettem ezt a nevet, helyeselt milyen jó. Eszembe se jutott hogy ebből ekkora ügy lesz. Persze ők megváltoztatták az utolsó pillanatban a nevüket erre az általunk kinézett névre, már megszült el is nevezték úgy a kislányt. Én nemsoká szülök és azzal meg y téma most anyósomnak is visszamondta hogy Ő TALÁLTA KI AZT A NEVET és milyen hülyén fog kijönni ha egy családban két ugyanolyan nevű lány van ráadásul ez a ritka név. És amúgy is kis településen élünk és ne nevezzem el ugyanúgy mint ő.

Nekem az a név tetszik, érzem hogy az kell nekem és kész.

Mi ez hogy ő találta ki? Nem ő találta ki mert benne van a névjegyzékben. Most én hunyászkodjak meg és válasszak mást mert merészeltem pár hónappal később terhes lenni? Amúgy meg nem vagyok egy harcos típus utálok haragban lenni is de ő az én babám és én akarok nevet választani neki.

A név a Délia. Nem érdekes a kérdésem szempontjából hogy másnak tetszik e csak gondoltam leírom.


2012. júl. 31. 12:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Hű, hát nem irigyellek. :( Abban igazad van, hogy benne van a névjegyzékben, tehát bárki választhatja, ilyen szempontból nincs senkinek semmi köze hozzá. Szép is lenne, ha egy nevet csak egyszer lehetne adni. Viszont így, hogy elég közeli rokon, tényleg furán jön ki, ha mind2 kislányt úgy hívják. Hát ez nem egyszerű, én nem is tudom mit csinálnék. Nincs semmi más név ami tetszene neked?
2012. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Na én pont az ilyen idióták miatt nem fogom senkinek elmondani a neveket ha egyszer terhes leszek. Add ezt a nevet a gyereknek, ha meg szívóznak miatta, a sógornődnek mondd meg kerek-perec a véleményedet, szembe csak nem mer meghazudtolni. Esetleg ezt az anyósnak elmagyarázhatná a párod is, hogy akármilyen gyerekes is a szitu, a név a tiétek. Amúgy szép név:)
2012. júl. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Erről eszembe jut a barátnőm.

Nemrég szült, a sógornője fél évvel előtte. Ők évekkel előtte kitalálták a neveket, szóltak a családban is. Sógornője meg rögtön rákapott a fiúnévre, és onnantól azzal jött, hogy azt tőle ellopták a barátnőmék. A család meg nézett, hogy ők ezt nem úgy tudják, de mindegy.

Aztán megszült a sógornő, és már aratta volna a babérokat, mert 4D-n is mutatta az UH, hogy fiuk lesz (lánynévvel nem készültek) erre kislány lett.

A barátnőmnek fia született, és nyugodtan adta a kiszemelt nevet.

A sógornő azóta sem beszél vele, mert szerinte elátkozta őt a barátnőm.

Mikor mesélte, dőltem a röhögéstől.

2012. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép név!Nálunk szinte ugyanez a helyzet!Megvan a 2 nevünk és a sogornőm is terhes,csak ő 1 hónappal idősebb.És a párom elmondta neki a neveket és most azzal jött elő valamelyik nap hogy az ő fiát úgy fogják hívni amelyik nevet mi választottuk..Hát ne tudd meg milyen dühös lettem...+még le is tagadta hogy mondtuk neki a nevet!Szóval egy cipőben járunk!30 hkm
2012. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Annyira ki vagyok akadva...ráadásul neki tényleg mindegy lett volna szinte mert nagyon sok név tetszett neki is a férjének is szóval választhattak volna. Egyébként Eszter Délia a neve de direkt nem használják az Esztert (csak tudnám minek adták akkor). Múltkor még mondta is mikor babalátogatóban voltunk (azt hittem lecsapom...) hogy töröltetni is fogja az Esztert mert hát nem TISZTA DÉLIA a kislány??? Kérdezi tőlem....hogy nem is illik rá az Eszter CSAK a Délia.

Hát legközelebb már én is okos leszek, nem mondanám el, dehát álmomban nem gondoltam hogy KÉPES ilyesmire. Az a baj hogy úgy érzem DIREKT akart kiszúrni velem, direkt akart bántani.

2012. júl. 31. 12:46
 6/32 anonim ***** válasza:
76%
Hát én vagy 2 Dáliát ismerek, lehet, hogy felétek ritka, de először azt hittem, hogy valami extrém névről van szó. Ennél kb a Rozália sokkal extrémebb, szerintem nyugodtan hívhatjátok mindketten Déliának a lányotokat. Főleg, ha mondjuk a vezetéknév nem egyezik, mert akkor érted, Katalinból meg Jankából is sok van, kit érdekel. Meg most érted, sógornő... Nem tudom, nálatok mennyire szoros a család, de a mi családjaink csak évente 2-3.szor nagyobb önnepeken találkoznak (karácsony, húsvét, plusz ha valami különleges alkalom van). Ezen felesleges így idegeskednetek, főleg egy ilyen névnél, ami most kifejezetten divatos is...
2012. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is két nevű Eszterem van, de mi csak Eszternek hívjuk, mert rá meg nagyon illik.

Déliának egy pufók, barna hajú babát tudok elképzelni.

Amúgy sógornőd egy nagy bunkó.

2012. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
36%
Te is túlzásokba esel, hogy ekkora patáliát csapsz. Mi az, hogy valaki tiszta Délia??? :D Főleg egy újszülöttnél, akinek még nem is alakultak ki a karakteres vonásai... Majd kiderül 20 év múlva, hogy Délia-e vagy sem. Ezért is felesleges töröltetni a második nevet, mert van, akinek aztán nem tetszik az, amit a szülei aggattak rá, a második viszont igen és iskolában inkább úgy hívatja magát, aztán később pedig már mindenki úgy hívja. Szóval eleve jobb, ha 2 neve van, és ezen felesleges idegeskedni. Főleg a Délián. Mintha Eufrozina lenne, vagy tényleg valami olyan, amiből csak 1 van az országban...
2012. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Én esek túlzásokba???? Olvasd el még egyszer, Ő NYILATKOZOTT így a pár hetes babáról hogy tiszta Délia (mintegy belémszúrva ezzel is hogy ő mlyen jól választott).

Nem Dália amúgy hanem Délia. Felénk egy sincs és egyet sem ismerek. Közben utánanéztem amúgy Romániában gyakoribb állítólag.

Hát havonta találkozunk azért meg összefutunk itt ott. Mint írtam egy helyen lakunk.

2012. júl. 31. 12:54
 10/32 anonim ***** válasza:
46%

Igen, értem én, hogy ő mondta, de pont azért, mert te is beláthatod, hogy hülyeség, ezért ahelyett, hogy felveszed a kesztyűt csak mosolyogj rajta egyet és kész. Tudod, vigyázz, ha hülyével vitatkozol, mert a végén összekevernek vele...

Szerintem nyugodj meg. Értem én, hogy Délia, felénk meg gyakoribb, ennyi. Nem olyan, ritka, de szép név attól még. Viszont ezen idegeskedned akkor is teljesen felesleges. Tényleg. Egyél inkább egy sütit!

2012. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!