Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet még ennél jobban...

Hogy lehet még ennél jobban felkészülni az áldott állapotra?

Figyelt kérdés

Minden gondolatom a teherbeesés körül forog. Iszonyat vágyódom egy gyermekre. Párom úgy érzi, várjunk még a dologgal, neki már van egy fia.

Több, mint 3 éve vagyunk együtt, 2,5 éve együtt élünk.


Itt a GyK-n csak és kizárólag a Gyermekvállalás, nevelés topikot nézem, napi rendszerességgel. Olyan szintű "tudást" halmoztam fel, most ne röhögjetek ki légyszi, de simán tanácsot is adok. Több éve olvasok terhességgel és gyermekneveléssel kapcsolatos cikkeket, szülőkkel beszélgetek, ha baba van a közelemben, én egyértelmű, hogy nekiállok babázni. :) Persze, tudom, hogy úgyis akkor jövök rá, hogy szinte még semmit nem tudok, amikor majd a karomban tarthatom az enyémet.


Szóval nekem még a teherbeesés egy csodaszép álom, páromat már annyit nyaggattam, hogy már én unom. :) Így várok...


De bízva bízom a csodában, így rendszeresen mérem a hőmet, cickafark-palástfű kombit fogyasztok, ovu tesztelek, részletes naptárat vezetek.


Amellett már azt is tudom, hogy milyen legyen a gyerekszoba, babakocsikat nézegetek stb.


Kicsit beteges, nem?


2 hét múlva megyek egy részletes kivizsgálásra, hogy minden rendben legyen nálam.


Már tényleg nem tudom, hogy mit csináljak, van esetleg még valami, amit jó, ha az ember még a babaproject előtt elintéz? :)


Köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 6. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szexeljetek védekezés nélkül... Tuti szükséges hozzá.
2012. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ovuteszt, tea felesleges és a részletes kivizsgálás is. Inkább ezeknek az árát költsd folsavra. Egy egészséges embernek ezek nem kellenek a teherbeeséshez. Illetvegyorsan beszélgess el a pároddal a miértekről.
2012. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, beteg vagy. Inkább találj valami elfoglaltságot, célt az életedben, és akkor térj vissza ide, ha már aktuális lesz a kérdés. Addig felejtsd el ezt a topikot, és tanácsokat meg főleg ne adj! Köszönjük a többiek nevében is!
2012. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ne görcsölj és szeretkezz sokat!
2012. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Érdekes, miből gondolod, hogy haszontalan vagy káros tanácsokat adok? Mert hogy tapasztalatlan nem vagyok, az biztos! Szóval ez így látatlanban, kedves 3., ezt egy kicsit húzósnak találom. Egyébként a célt, köszönöm, már megtaláltam.  Anya akarok lenni, ez a legfőbb célom. Szeptemberben meg kezdem a fősulit, óvodapedagógus leszek, jobb később, mint soha. Célokkal nem vagyok híján, nyugi.


A teák azért kellenek, hogy a szabálytalan ciklusomat egy kicsit ráncba szedjék.


Nem értem, miért baj, ha valaki ennyire rá akar készülni a témára. Kivizsgáltatom magam, nem iszom, nem dohányzom, hajamat sem festem. Nem ez lenne az optimális? Tudom, nálam ez a vágy sokkal erősebb, mint a „normálnál”, de szerintem ez nagyon is szubjektív.

Egyébként 2 hete volt egy korai vetélésem, ami nagyon megrázott, de azóta már kezdek helyre billenni. Párom örült volna, így utólag megtudtam. Nem védekezünk, azaz megszakítjuk a folyamatot, így úgyis tudja, hogy lutri, de élesben még nem szeretné

2012. aug. 6. 18:42
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom te is érzed hogy beteges amit művelsz. Jobb lenne ha kicsit hanyagolnád a témát, legalább addig míg a párod is készen áll. Gondolom nem akarod belekényszeríteni a gyermekvállalásba
2012. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Pedig hidd el, hogy azon kívül is szükséged lenne célokra, hogy anya legyél. A főiskola önmagában nem cél, hanem eszköz. Ha csak időhúzásra használod, annak semmi értelme.
2012. aug. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

hány évesek vagytok? úgy érzed kifutsz az időből?

Bár ne hallgattam volna senkire, hogy ne görcsöljek rá, elpocsékoltam egy csomó időt. Szerintem nincs ezzel akkora baj, csak jobb lenne, ha a párod nem utólag vallaná be hogy jó lett volna, mert ezzel lehet csak vigasztalni akart... Legalábbis nekem ez az érzésem amikor utólag mondják hogy nem is lett volna rossz.

Sokkal jobb lenne ha már most vágyna ő is a babátokra, és reménykedve méregetne, meg biztatna hogy tesztelj már. :)

2012. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát kívánom,hogy összejöjjön, de ne csodálkozz, ha ekkora rágörcsölésnél nem fog!
2012. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem ekkora rágörcsölésnél nem jött össze, főleg, hogy a párom sem akarta...


Mikor elengedtem a dolgot vettünk egy kuttyot, dolgoztam stb...nem is gondoltam a gyerekre számolásos módszer mellett becsúszott...(előtte 6 évig nem) mindketten várjuk és örülünk neki, de ehhez fejben kellett fordulnom hatalmasat...


:)


Ne legyen igaza senkinek, de ha rágörcsölsz és már megtetted akkor nem biztos, hogy sikerül...

2012. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!