Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kell felkészülni egy...

Hogyan kell felkészülni egy kisbaba érkezésére?

Figyelt kérdés
Fél év múlva szeretném abbahagyni a fogamzásgátlót, amit már 10éve szedek. Mire számíthatok? Mire kell figyelni (életmód, táplálkozás, vitamin, stb) Milyen vizsgálatokra érdemes elmenni (pl fogászat)? Köszönöm
2010. aug. 22. 01:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Hát én most azt mondom neked, hogy ez nem így megy. Legalábbis nálam :)


Csinálhatok én akármit, nem akar összejönni a gyerek úgy látom, kb fél éve próbálkozunk :)

2010. aug. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor abbahagyod a gyógyszer szedését, a doki majd elmondja, hogy mennyi időt várj a próbálkozás előtt. Egy hónappal azelőtt, hogy elkezdhetnétek próbálkozni érdemes elkezdeni vitamint szedni, hogy ne legyen hiány semmiben, nehogy gondot okozzon neked vagy a babának. Jó ha elkezdesz sportolni és egészségesen táplálkozni már most. Érdemes elmenni fogorvoshoz, illetve kikezeltetni bármilyen fertőzést, betegséget, mert a baba mellett kerülendő a gyógyszerszedés. Amikor lejár a várakozási idő, akkor hajrá. :) Sok sikert!
2010. aug. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

A Nőgyógyász tanácsokkal ellát..


Addig vegyél sok pelenkát meg babakocsit stb.


Tedd le a cigit szedjél magzatvédőt meg folsavat és mozogj rendszeresen.

2010. aug. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy az utolsót kommentálom, de szerintem nem kéne egyszerre magzatvédőt és folsavat szedni. Egyszerre csak az egyiket, ugyanis a magzatvédőben is van folsav. Túladagolni sem jó. A cigit és alkoholt valóban érdemes elhagyni mikorra a próbálkozások kezdődnek. Ez a párodra is vonatkozik. :)

Az első voltam.

2010. aug. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már most hagyd abba a gyógyszert, nekem egy év kellett mire helyrejött a ciklusom. Persze remélem Te szerencsésebb leszel.
2010. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A túl sok folsav is árt? Mit okoz? Én szedek Femibiont és Vas-komplexet, mind a kettőben van folsav.
2010. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
minél hamarabb hagyd abba a gyógyszert, ennyi idő után, regenerálódnia kell a testednek,ami nem kis idő.nekem a gyógyszer abbahagyása után derült,ki,h valami nem jól működik nálam:(lehet szerencséd lesz, de a nagy általánosságban nem így megy,h "programozottan" jön a baba. sok sikert!
2010. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én májusban hagytam abba, és szerencsémre semmi baj a ciklusaimmal, van peteérésem is rendesen. Most kezdünk egy-két hét múlva próbálkozni. Már szedem a magzatvédőt (femibion) kb két hónapja, de csak két naponta egyet. Én így készülök rá. Cigizni, kávézni nem szoktam, szóval arról sem kellett lemondani. Ja, én is kb 9 éve szedtem, úgy hogy volt közte vagy két hónap szünet, harmonettet szedtem. Te milyet szedsz?
2010. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
melianet szedek! Nem dohanyzom, nem iszom ezekkel nem lesz gond! Ha nem vedekezek mash a gyogyszer abbahagyasa utan lehet baja a babanak, vhol azt olvastam amig nem urul ki a gyogyszer esely sincs teherbeesesre!
2010. aug. 22. 13:35
 10/13 anonim ***** válasza:
szia!én 10 évig szedtem a tri-regolt.abbahagytam novemberben,akkor megjött,utána csak januárban.utána már meg sem jött,de március elején már úton volt a kisfiam.én annak idején kérdeztem a dokit,mennyit kell várni,de ő azt mondta,ezeknél a gyógyszereknél nem kell,sőt,akkor sem lenne gond,ha gyógyszer mellett esnék teherbe.
2010. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!