Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » "Bekaptam! Lehetek terhes?"

"Bekaptam! Lehetek terhes?"

Figyelt kérdés
Bocsánat. Ez egy olyan "álkérdés". A lényeg, hogy nem tudom eldönteni, sírjak e vagy nevessek a sok felelőtlen tini kérdésén. Elég szörnyű olvasni, hogy 13-14 éves kislányok ( a szó szoros értelmében) leírják minősíthetetlen hangnemben a szexuális élményüket és elkezdenek aggódni, ha nem védekeztek lehetnek e terhesek. Közben fogalmuk sincs arról, hogyan működik a saját testük. Lehet élvezni egyáltalán ilyen korban a szexet? Ehhez szerintem kell egy bizonyos agyi fejlettség is ám,nem csak testi. Sok tini azt hiszi, attól lesznek felnőttek, hogy szexelnek és nem érzik át ennek a csodás élménynek a lényegét még. Én 23 éves voltam amikor megtörtént az első. Több hónapig készültünk a párommal. Életem legszebb éjszakája volt. Azóta is együtt vagyunk és hamarosan érkezik a mi kis babócánk is. Hol van a hiba manapság? A szülőkben, vagy a médiában, vagy az iskolákban? Vagy csupán a gyerekekben?
2009. júl. 21. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is-is-is. :-) A szülők hibásak, mert nem foglalkoznak eleget a gyerekkel, így nem is alakul ki olyan bizalmi kapcsolat a szülő és a gyerek között, hogy a téma egyáltalán felmerülhessen és a szülő is inkább hallgat és a "majd az iskolában felvilágosítják" elvet követi. A média is hibás, mert már a reklámok, az újságok, a plakátok is tele vannak erotikus képekkel, hogy az milyen jó és mennyire nélkülözhetetlen. És hát a gyerek csak azt látja, hogy hű ez milyen jó lehet, ki kell próbálni, de persze a veszélyekről nem szól a média sem. Az iskolák is hibásak, hiszen nincs megfelelő szexuális felvilágosítás, tényleg fogalma sincs a legtöbb tininek az egészről. A gyerek az egyetlen, aki nem hibás a történetben, hiszen ő aztán végképp manipulálható. Ha senki nem mondja el neked, hogy valami veszélyeket is rejt és csak azt hangsúlyozza, hogy jaj de jó, akkor te is ki fogod próbálni minél előbb.
2009. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen egyetértek veled, sokszor én is azon gondolkozok, hogy ilyen tényleg létezik, hogy ennyire buták, tudatlanok a mai tinik?

Ez borzasztó, biztos a kor is változott, mert nekem anno 14-15 évesen még eszembe se jutott a szex.


Én 100 %-osan a szülőket tartom felelősnek emiatt, mert sugározhat bármit a média, mondhatnak bármit az iskolában, szerintem az ő dolguk lenne felvilágosítani a csemetéjüket, csak sajnos a nagyrészük tesz az egészre. (tisztelet a kivételnek).

Szerintem ez sem egészséges, hogy már szinte 13 évesen kezdik a nemiéletet, 16 évesen már ciki, ha még vk szűz.

Még nagy része azt sem tudja,hogy hogy lesz a kisbaba, aztán meg csak pislog, hogy vajon mitől lett terhes, ha még azelőtt észre veszi, hogy jönnek a fájások.


Pont ma olvastam egy kérdést a 15 éves gyerekről, aki meg akarja tartani a lyukas gumi okozta babát. Egy másik írta, hogy ő is 15,5 évesen szült, és a szülei is csak akkor tudták meg, amikor már indulni kellett szülni. Hát jó család az ilyen, azért 9 hónpig nem veszik észre, hogy terhes a lányuk...


Engem is anyukám világosított fel a női dolgokról, amikor barátom lett, a védekezésről, szexről, stb.


Én 18 évesen (1 év együttjárás után) vesztettem el a szüzességemet, ebben az évben lesz 10 éve, hogy együtt vagyunk, 1,5 éve a férjem és van egy tüneményes pici lányunk, akit időben fel fogok világosítani.


Sok boldogságot a picurhoz!!!

Az ő születése lesz a legcsodálatosabb dolog az életetekben!!! :)


9,5 hós kislány anyukája

2009. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Még én is elég fiatal vagyok, így talán kissé más szemmel is tudom nézni ezeket a dolgokat. A 13-14 éves kor tényleg durva, sajnos ismerek is ilyeneket. (Sőt, 11 évesről is hallottam, de az már-már pedofilia...)Ők általában a kevésbé értelmes réteg. Legtöbbjükről elmondható, hogy a suliban is rosszul teljesítenek, túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a divatnak, a médiának. Ezekből arra következtetek, hogy ez egyben kulturális (média, túlhangsúlyozott erotika...) és családi probléma (nevelés hiánya). Én 17 vagyok. Már volt egy barátom, akivel már majdnem eljutottam addig. Nem bántam volna, elég hosszú kapcsolat volt (8 hónap). Végül főként más-más életcélunk és életvitelünk volt a fő ok a szétmenésre. Talán jobb is így. A mostani barátommal megint úgy vagyok, hogy nem bánnám, ha megtörténne, mert bízom benne és tudom, hogy megkapnám tőle a kellő tiszteletet és gyengédséget. De általában úgy gondolkodom, hogy (ilyen fiatalon) szeretném megvárni a megközelítőleg fél év járási időt... Azt hiszem legalább ennyi kell ahhoz, hogy biztos lehessek benne, hogy tényleg Ő az, akivel nem fogom megbánni, és akivel még továbbra is együtt leszünk. Egyébként nagyon tisztellek, amiért egészen 23 éves korodig tudtál várni, és végül (mint kiderült) az Igazival élted át... Bár az én személyiségem ilyen téren egész más, és nem is ilyen sorsot képzelek el magamnak, úgy hiszem a te történeted a legszebb igaz mesék egyike.
2009. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, nagyon szomorú, hogy manapság ez van!

Még én is tini vagyok, de oszintén megmondva, utálom ezt a mai világot... Régebben ilyen nem volt. Az emberek tisztelték egymást, a férfiak tisztelték a noket, de mára ennek már nyoma sincs. Lebeszélik, kicikizik, ha valaki normális, nem fekszik ossze mindenkivel, nem iszik, nem cigizik. Merthogy ez nem "meno".

Komolyan mondom, nem értem, miért kell ezt csinálni?! Miért nem lehet normálisan viselkedni, és miért kell a média meg Paris Hilton meg ilyen sztárocskák divatjai szerint élni? Ezt senki sem gondolhatja komolyan!

Egyébként én úgy gondolom, hogy a pedagógusokban és az iskolában is hiba van, meg a szulokben is egy kicsit.

Iskolában csak azt tanítják, hogy magoljuk be ezt meg ezt, a gyerekek lelkével meg nem foglalkoznak, pedig nagyon kellene!

2009. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszike :) Jó egészséget a kislánynak és nektek is :) Az enyém kb két hó múlva érkezik :) Ha minden igaz kisfiunk lesz :) Talán a lányos anyukáknak nagyobb a felelőssége ilyen "felvilágosítás" téren, de a fiúsak sem kivételek. Lehet szigorú leszek majd, de ha látom hogy ha majd érdeklődik a gyerek az ilyen kérdések iránt nem fogom elhajtani "hülye" magyarázatokkal. Persze remélem nem 10 éves kora alatt akar még ilyenekről kérdezgetni. Sajnos a médiát nem lehet szűrni teljesen. Talán az segít, ha úgy nevelem, nem kell mindent elhinni amit mások mondanak és igyekszem majd arra felé terelni, hogy apu és anyu az akikben megbízhat és tőlünk mindent kérdezhet.
2009. júl. 21. 21:23
 6/12 anonim válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül a szülők hibája,olyan rohanó világban élünk a szülőknek sok esetben nagyon nehéz megteremteni a mindennapi szükségletet ezért jut kevesebb idő a gyerek (ek) re.Ezáltal ők sok időt töltenek az utcán ahol az egymással való rivalizálás miatt belemennek olyan dolgokba, amikről nincs információjuk, tapasztalatuk.

Viszont szerintem a média az iskola segíthetne abban, hogy nem sugallják azt ami nem helyes (mármint a média) az iskolákban pedig foglalkozhatnának a témával többet.

Emlékszem amikor én általános! iskolába jártam nálunk oszt. fő illetve biológia órán is téma volt.

A másik probléma szerintem, hogy nem mernek kérdezni, érdeklődni. Azt hiszik az ciki ha kérdeznek.

2009. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Én 23 évesen szültem a második fiamt. :)

Az elsőt 16 évesen.

Nem mindenkire igaz amiket itt leírkáltok.

És mindenki okoskodik, de minek.

2009. júl. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem okoskodásról van szó!Te voltál érett egy gyerekre de a többség nem!Azért ne háborodj fel,mert nem rólad van szó,hanem a buta felelőtlen tinikről!


Én 18 éves voltam mikor elvesztettem,most 20 vagyok!1 hét járás után vesztettem el,de a mi kapcsolatunk az teljesen más!Mi már akkor 2 éve ismertük egymást!Mindketten éreztünk valamit egymás iránt,de nem tudtuk mi az,így nem mondtuk egymásnak sem!Aztán egyszer csak rájöttünk,hogy ez SZERELEM!Járni kezdtünk,de akkor már fülig szerelmesen,és 1 hét után megtörtént!Azóta is együtt vagyunk,most lesz 2 éve!Eljegyeztük egymást és készülünk az esküvőre!4-5 év múlva pedig jön a baba,amit már alig bírunk kivárni,de hát a pénz az kell!

2009. júl. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok!Jah és akkor én már mindent tudtam a szexről,anélkül,hogy csináltam volna!rendesen felvilágosítottak!Nálunk ez sosem volt tabu téma,így lehet,hogy a 2 nővérem is 18 és 22 éves korában vesztette el!
2009. júl. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudod mi a legdurvább? Az, hogy világ életemben kislányt szerettem volna és most, hogy már (remélhetőleg) közeledik a babavárás, teljesen megváltozott a véleményem. A mai világban kisfiút akarok. Én úgy gondolom, hogy lehetek akármilyen jó szülő, manapság sokkal nehezebb egy lánynak, mint a "mi időnkben".
2009. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!