Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulin rezisztancia tünetek...

Inzulin rezisztancia tünetek nélkül létezhet?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy van- e olyan, akinél diagnosztizálták az Inzulin rezisztenciát úgy, hogy a vérzészavaron kívül semmi más fizikális tünete nem volt?


Vérvételre majd 09.03-án megyek, de újra és újra rákeresek a neten, és próbálom a tüneteket beazonosítani, de egyszerűen nem passzolnak rám.


Viszont teherbe esni nem tudok már több mint egy éve, és a 28 napos ciklusomban folyamatosan közti vérzés van. Az orvos a fejét vakarta, endokrinológushoz 3 hét múlva kaptam időpontot, de persze ott is az első ötlet az IR.


2012. aug. 15. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon bonyolult betegség, sokféle hülye tünettel. Az enyém pl-ul hogy nagyon sokszor megéhezem és ilyenkor szörnyen ingerült vagyok azonnal kell ennem, mert különben dührohamot kapok. És tényleg amióta 5* eszem kenyeret vagy szénhidrátot azóta nem jön elő ez.
2012. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem pont fordítva volt, sokféle tünetem volt, de vérzészavarom soha sem. Ezért gondoltam, hogy biztosan nem az, hisz ezt hallani mindenhol. Az orvosom azt mondta, mindenkinél másképp jelenik meg, sőt, évek múltával adott egyénnél is változhat.


Itt mindent megtalálsz amit erről tudni lehet és érdemes:


[link]

2012. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát, most már hamarosan kiderül.


És ha diagnosztizálják, akkor a kezelés megkezdése után kb. mennyi idővel van reális esély a teherbe esésre???

2012. aug. 15. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez teljes mértékben az eredményektől függ. 3 havi kezelés már javulást szokott eredményezni, de nálam eléggé fel volt borulva a rendszer, és már fél éve tart a kezelés, közben gyógyszert is kellett váltani. Nem mindenki olyan bonyolult eset, kívánom, hogy neked ne legyen komoly problémád és mielőbb jöjjön a baba! :)
2012. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én jó pár olyan embert ismerek akinek annyi tünete volt csak, hogy nem lett terhes.
2012. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, létezhet. Nekem annyi tünetem volt csak, hogy délutánonként elfogott a szédelgés, mikor mentem haza a munkából. Meg has tájékon volt/van egy kis úszógumi. De mensim pontos volt mindig, pém volt rendesen, nincs túlsúlyom, szóval sokáig nem is gondoltam rá, hogy ez lehet.

A javulás pedig nem az eredményektől függ, hanem teljesen egyénfüggő. Akinek öröklött hajlama van és vékony is, az sokkal lassabban javul. Ha valaki fogy, mert van miből, annak már a fogyással lényegesen javulnak az eredményei. Átlagosan 6-8 hónap a javulás, de van, akinél 3 hónap, van akinél 2 év se. Én 14 hónapja csinálom a diétát és szedem a gyógyszert + rendszeres sport és még mindig csak minimálisan javultam. Több mint 5 éve szeretnénk babát.

2012. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!