Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Symicia fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Symicia fogamzásgátló tényleg helyettesíthető a Yasminelle-vel? Ha most kezdem el az első levelet a Yasminelle-ből, akkor is várni kell 7 napot a védettség kialakulása miatt? 20L

Figyelt kérdés
Fél éve szedem a Symicia fogamzásgátlót, de most kiderült, hogy nem lehet kapni sehol és helyette a Yasminelle-t ajánlották a gyógyszertárban.
2011. okt. 4. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én Yasminelle-ről váltottam Symiciára(nőgyógyász mondta, hogy ez utóbbi jóval olcsóbb, és ugyanaz).Megmarad a védettség, nincs szükség kiegészítésre. Általában minden váltásnál azt mondják, hogy a védelem ugyanúgy fennál, de én már hallottam olyanról, hogy a szervezetnek hozzá kell szoknia az új dózishoz, hogy igazán biztonságos legyen. Nem tudom, ennek mennyi a valóságalapja, de annyi biztos, hogy Symicia=Yasminelle, tehát ez gyakorlatilag olyan, mintha ugyanazt szednéd tovább. 20/L
2011. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ!!!!
2011. okt. 4. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért, már nem árulnak Symiciát? Én azt szedem, még nem vettem meg az újat, van 1-2 levél, de ha nem árulják akkor bajban vagyok. Doki nem mondta, hogy megszűnt volna, mikor kértem a receptet.

20L

2011. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit:)Elvileg a Jangee, és a Symicia a Yasminelle másolata, emiatt vonták be az előbbi 2 fogamzásgátlót, de elvileg most pereskednek egymással a cégek, úgyhogy még van esély, hogy visszakerül a forgalomba.


Utolsó válaszoló:szerintem ha már megkaptad a Symicia receptjét, a patikában nagy valószínűséggel Yasminelle-t fognak adni helyette, ami teljesen ugyanaz, tehát ha Symicia-val nem volt gondod, akkor ezzel sem lesz.Csak sajnos ez drágább.

2011. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jangee-t kivonták, a symiciát meg visszahívta a gyártó jogviták miatt
2011. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az én orvosom is mondta, hogy jelenleg nem kapható a gyógyszergyártók pereskedései miatt... nem normálisak:S
2011. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Boby21 válasza:
26%
Nekem is ez volt a problémám, hogy a törzskönyvezésével volt valami gond, és vissza vonták, a gyógyszer tárban nekem is azt mondták, hogy helyettesíthető, tehát ugyan arra a receptre az hivatalosan ki lehet adni, de volt, aki azt tanácsolta, hogy kérjem ki orvos véleményét is. És azt esetleg nem tudjátok, hogy ha 1 hónapig szedem a Yasminelle-t és utána ha vissza kerül forgalomba, akkor gondot jelent a szervezetnek, ha a symiciára vissza állok?
2011. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mivel a Yasminelle és a Symicia ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza, semmi baj nem lesz, ha 1 hónap után mondjuk visszatérnél a Symiciához (De nem hinném, hogy ilyen hamar "lezavarnák" a pert).

Én ugyanebben a helyzetben voltam. Symiciát szedtem 9 hónapig, aztán már nem lehetett kiváltani, így maradt a Yasminelle, amit most már 2. hónapja szedek. Nálam nincsen semmi változás, nem voltak panaszok.

Ha vissza engedik a piacra a Symiciát szerintem én akkor is maradok a Yasminelle-nél, mert ezt a legkisebb gyógyszertárban is 100%, hogy tudok venni, viszont a Symiciát nem tudtam. Volt, hogy 3 helység gyógyszertárait végigjártam (7 patikát), mire tudtam venni...

2011. nov. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Boby21 válasza:
26%
Köszönöm a válaszod :) Igen lehet, hogy én is ennél maradok :)
2011. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én december közepén váltottam ki Symiciát, úgyhogy már tuti befejeződött a pereskedés :D most fog elfogyni a 3. levél, úgyhogy jó is, ha befejezték. :)
2012. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!