Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A lombik-programhoz elég az...

A lombik-programhoz elég az élettársi kapcsolat, vagy mindenképp házastársaknak kell lenni?

Figyelt kérdés

A Kaáli Intézetbe kell mennünk, s mikor időpontot kértünk, akkor elkezdték sorolni, hogy mit vigyünk majd magunkkal az első konzultációra, s azt mondták, hogy házassági anyakönyvi kivonat ... akkor annyira magam alatt voltam, hogy ide kerültem (megviselt lelkileg egy kicsit), s rá sem kérdeztem, hogy az élettársi kapcsolat is elég-e!

...

Élettársi kapcsolatban felvehetem a párom nevét?

Köszönöm a segítséget!


2009. júl. 24. 09:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Tudtommal ott csak házastársakkal foglalkoznak.


heteroszexuálisok nem köthetnek bejegyzett élettársi kapcsolatot, de még ha köthetnének is, nem vehetik fel egymás nevét.


Házasodjatok össze gyorsan. A bejelentkezéshez anyakönyvi kivonat, személyi és lakcímkártya kell, hétköznap is össze lehet házasodni, és INGYENES. Ez fontos kihangsúlyozni, hogy semmit sem kérhetnek a házasságkötésért, csak a teremért, zenéért, virágért, pezsgőért stb. De ez mind kihagyható, az aláírás meg ingyenes. Elméletileg 30 nap a várakozási idő, ami előtt nem köthetik meg, de vannak kivételek, amikor sürget az idő (pl egyik fél betegsége vagy ha jön a gyerek), olyankor engedélyezhetik hamarabb is. Beszéljetek az anyakönyvvezetővel, hogy meg lehet-e sürgetni a ti esetetekben.

2009. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy mi nem vagyunk házasság-pártiak, s véleményünk szerint senki nem kötelezhet bennünket, hogy akaratunk ellenére összeházasodjunk, még akkor sem, ha babát szeretnénk, s sajnos csak így, lombik segítségével lehet!

Valami lehetőség csak van, a házasságon kívül is! nem tudsz róla?

Köszönöm!

2009. júl. 24. 10:03
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Állami rendszerben nem. Pénzért biztosan.


Senki sem ötelez benneteket, a ti dömtésetek lesz, ha egyszer mégis összeházasodtok. De az államnak az az érdeke, hogy CSALÁDOKBAN szülessenek gyermekek, ezért csak a házaspárokat támogatja.


Semmi baj nincs a házassággal, én is abban élek. A saját nevedet is megtarthatod, nem kell felvenned a párodét. Ha egy későbbi válástól aggódsz, írhattok házassági szerződést. Ha meg lesz közös gyerek, mégis szétmentek, úgyis a bíró előtt találjátok magatokat, akár akarjáto, akár nem, mert a gyermekelhelyezést a bíróság intézi, abban nem tudok egymás között szóban megállapodni, mint a bútorokról.


Ha tényleg annyira szeretnétek gyereket egymástól, és együtt is akartok maradni, akkor a házasságot nem érzem felesleges áldozahtozatalnak. Inkább támasznak, segítségnek: a házaspárok némely dolgokban (támogatások, hitelfelvétel, ilyesmik), előnyt élveznek a nem házas élettársakkal szemben.

2009. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Közben keresgélek ezerrel, s találtam egy ilyen linket: [link]

Itt a Kik vehetnek részt lombikbébi kezelésen? pont alatt az áll, hogy élettársak is! Akkor ez már nem igaz?

Amúgy rettenetesen hálás vagyok a segítségedért! :)

2009. júl. 24. 10:15
 5/22 A kérdező kommentje:
Amúgy - s bocsánat, de ez az én nézőpontom, s ezzel senkit nem akarok megbántani - de nem attól az egy papírtól család a család! Vagy tévedek? S ezért nem értek egyet azzal, hogy bele akarnak bennünket kényszeríteni valamibe, amit mi nem akarunk!
2009. júl. 24. 10:17
 6/22 anonim ***** válasza:

Ez csak egy internetes cikk. Én is megkártam már, jó sokat izgultunk, mert egy újságban azt olvastam, hogy csalái házakra 10% a lakásvásárlási illeték. Közben pedig csak 4%...


Szerintem kérdezz rá a Kaáli-ban, hogy mi van, ha nem vagytok házaspárok. Hátha úgy is megy. Ők tudni fogják, és csak egy telefon.


De ha nem, akkor továbbra is azt mondom, hogy egy házasságkötés nem nagy áldozat azért, hogy lehessen gyereketek. Később elmondhatjátok neki, hogy még erre is képesek voltatok érte, csak hogy ő megszülethessen. :-)

2009. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó mondat aranyos volt! Köszönöm! :)

Igazad van ... felhívom őket telefonon, csak arra gondoltam, hogy nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen ezen az oldalon, aki a Kaáliba jár, s hátha tud nekem valaki segíteni!

Nagyon aranyos voltál!

Köszönöm még egyszer, s csodaszép napot Neked! :)

2009. júl. 24. 10:22
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem se a papírtól család a család, hanem attól, hogy elkötelezik egymás mellett magukat, és kitartanak egymás mellett. Ez a lényeg. Ez megtörténhet házasságkötés nélkül is, és nagyon gyakran - túl gyakran -nincs meg a házasságokban sem.


Amúgy a házasság lkényege nem a parí, hanem az, hogy tanők - azaz a társadalom - előtt kijelentitek, hogy egymás mellett elköteleződtök teljesen, testileg-lelkileg-érzelmileg. nagyon fontos, hogy tanúk előtt, mert a házasság sohasem két személyt érint, mindig érinti az egész társadalmat is. Ez a lényege, hogy felvállalom a másikat mindenki előtt, ragaszkodom hozzá, és erről nyilvánosan kijelentést, ígéretet teszek.


De ha a házasság nektek "csak egy papír", akkor megint nem értem, mire ez a nagy ellenállás? :-) Csak egy papír. :-)

2009. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
neked is, és jó babásodást! :-)
2009. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szia. Nem csak a házastársak mehetnek, lehet élettársi kapcsolat is, csak kell vinnetek egy közjegyző által aláírt nyilatkozatot, hogy élettársak vagytok.
2009. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!