Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baj lehet abból, ha én negatív...

Baj lehet abból, ha én negatív vércsoport vagyok, a férjem meg pozitív? Kevesebb esélyünk van így a babára? Több a kockázat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Esély ugyanannyi van, viszont vigyázz a vércsoport összeférhetetlenséggel:


[link]

2012. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem hallottam még ilyesmiröl.
2012. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt.

Terhesség alatt 2x néztek ellenanyag szűrést. Mivel én nem tudtam a terhességemig, hogy én negatív vagyok, fel sem merült bennem. Másfél hónap alatt terhes lettem, tehát nem volt semmi gond a teherbeeséssel.

Egyébként első terhességnél nem okoz gondot. Amikor meg megszületik a kicsi, megnézik a vércsoportját és ha pozitív lesz, kapsz egy Anti D injekciót.

Nyugodtan próbálkozzatok ettől nem lesz nehezebb teherbe esni!

2012. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez majd a 2. terhességet érinti, az esély ugyanakkora mint másnál
2012. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2012. aug. 26. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is összeférhetetlenek vagyunk a párommal. Én eleve úgy kezdtem a terhességet hogy anti-D volt a véremben, ez azért volt, mert volt egy spontán vetélésem előtte amit nem vettem észre mert ugyan pár nap késéssel de megjött. Viszont ha ilyen történik kell az ellenanyag injekció 72 órán belül. 13 hónap alatt estem teherbe, végig volt ellenanyagom, folyamatosan nézték az értékeket, de nem ment határérték fölé így rendben időre megszületett a lányom. Megkaptam az anti-d injekciót. Az orvosom szerint jelenleg nincs ellenanyag a szervezetemben, de előfordulhat hogy a következő terhességnél megint csak lesz, vagy nem :) Újra projekt van november óta és nagyon figyelek ha késik már tesztelek, (ezt a doki a lelkemre kötötte) hogy elkerüljem hogy egy spontán vetéléssel megint ellenanyaggal induljon a terhességem. Az hogy kevesebb esély van-e? Lehet...én anno sokat gondolkodtam, most 9 hónap után megint csak eszembe jut, hogy mi van ha ez miatt nem jön a tesó, egy biztos nem szabad feladni, lásd nekünk is sikerült....! Sok sikert kívánok!

2012. aug. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!