Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 47 éves vagyok, lehetek még...

47 éves vagyok, lehetek még terhes?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve próbálkozunk,én még mensizek.Az utóbbi időben erősebb a vérzésem és alvadt vérdarabok vannak benne.Szerintetek még lenne esélyem a párommal babázni,mert csak mi vagyunk egymásnak és akarunk egy közös babát.Tudom,hogy a koromon kicsit fenn akadtok,de én még fiatalnak érzem magam és egészséges vagyok a párom szintén.Mit tesz a doki annak érdekében,hogy segítsen teherbe esni?Köszönöm a válaszokat és a segítségeteket!
2009. júl. 25. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

[link]

1:15-höz az esélye, hogy down kóros lesz a gyereked. (minden 16 terhességből 1 down kóros babát "eredményez" a te korodban) Ha megéri a kockázatot, akkor szerintem max egy nőgyógyász tudná megmondani, hogy van-e esélyed még teherbe esni. A doki hormonálisan tud segíteni teherbe esni.

2009. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Hát én már nem vállalnám be. Most volt hogy egy nő ilyen te korodbeli akart szülni meg is szülte és 5-6 év múlva meghalt a nő, a gyerekei meg a párjára maradtak.
2009. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Én se vállalnám be :(

Gondolj bele:47évesen te is fokozattan esélyes vagy akár milyen halálos betegségre!! Kell az hogy megszülöd és 1-2év múlva meghalsz?? Ki lesz az anyja??

Felelőtlenség,jobb szó nincs rá!

2009. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
miért halna meg? nem 80 évesen akar szülni. ha az orvos nem talál bajt és a férje is akarja miért ne? 67 éves lesz mire a gyerek már 20 addigra el tudja látni magát.. van akinek nem is jön elöbb össze mint enyi idösen..
2009. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám engem 46évesen szült. Most sem csinálná másképp. :) Magzatvízvételt csináltak, ott kiderült, hogy egészségesen fejlődök a pocakban.

Ezenkívül anyu végigimádkozta a 9 hónapot. Ha erre nem vagy rest, akkor vágj bele! Sikerülni fog!

A doki hormonálisan segít, hogy minőségi, esetlegesen több pete is megérjen, és ultrahangos ellenőrzés alapján mondja meg az időzítést, hogy mikor bújjatok össze!

2009. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

19.36-os válaszoló vagyok megint.

Anyukámon kívül mégegy ismerősöm van, aki ennyi idősen szült.Ők 7 gyermeket nevelnek...

A titka, levonva a tanulságot, egy nagyon jó, megfizetett (!), magándoki, aki ha kell, az utolsó 3 hónapra is befektet akár a kórházba, hogy biztosan szem előtt legyél.

2009. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szurkolok,hogy sikerüljön!!!:)Keresztanyám 44 évesen szült,minden oké volt!Tényleg kell egy tapasztalt,lelkiismeretes orvos!Hajrá:)
2009. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek 40 feletti kismamát, kettőt is! Gyönyörű, egészséges gyerekeik születtek! Ma már annyi vizsgálattal ki tudják szűrni a beteg magzatot, hogy kevés a kockázat. Amúgy nincs gyereked?

Szerintem jó lenne, ha dokihoz fordulnál, aki alaposan megvizsgál. Addig is figyelhetnéd a peteérésed (tojásfehérjés folyás, vagy ovu-teszt) és mindenképpen javasolt a terhesvitamin!! Vágj bele, ha szeretnétek, de akkor viszont minél előbb!! Sok sikert kívánok!

Akik pedig leszólnak azok pedig gondolkodjanak el azon, hogy bááááárkit (ne adj'isten!) érhet fiatal korában is baleset... ugyanúgy ott maradhat árván egy pici gyerek! És sokat megérik a 80-at sőt a 90-et is!

2009. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Gyógypedagógus vagyok. Elsőnek nincs igaza, ugyanolyan arányban születnek Down-szindrómás gyerekek fiatal szülőktől is, de régebben csak az időseket vizsgálták, ezért maradt fenn ez a tévhit (ez statisztika, nem fikció). Viszont tény, hogy az idő előrehaladtával a petesejtek minősége romlik, de ezzel szerintem a kérdező tisztában van, nem is ez volt a kérdése.

Én a helyedben minél előbb keresnék egy szuper nőgyógyászt és tanácsot kérnék.

2009. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
utolsónak: láthatod hogy nem légből kapott adatot linkeltem, hanem az egyik legelismertebb magyarországi géndiagnosztikai centrum oldaláról származó adatokat! Minek okoskodsz itt amikor csak egy gyógypedagógus vagy? Amúgy az meg hogy jön a témához te idióta?
2009. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!