Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevallaljuk a 19 hónap korkulo...

Bevallaljuk a 19 hónap korkulonbseget?

Figyelt kérdés

Lányunk 11 hónapos, én spirál mellett terhes lettem. Eddig mind a ketten legalább 3 évben gondolkodtunk.


Ti mit tennetek?


2012. szept. 1. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen bevállalnám. Ha az anyagiak nem gátolnak, és amúgy is terveztetek még egyet... Nem lenne szívem elvetetni, hiába lesz nehéz az elején. Barátnőm egy év korkülönbséggel vállalta be :D Nem tervezték természetesen, így alakult. Boldog kismama :D
2012. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnék még 1 gyereket akkor biztos hogy nem vetetném el csak azért, mert korábban jön, mint terveztük. Ki tudja, hogy akkor összejön-e. Természetesen ez csak arra az esetre érvényes, ha minden rendben van a babával. 19 hónap van egyébként a kolléganőm gyerekei között és nagyon jól összenőttek :)
2012. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második is eléggé váratlanul kopogtatott az ajtón. 18 hónap lett a korkülönbség.


A férjem azt mondta, ha ennyire akar (orvosi kezelés alatt álltam, elvileg nem is eshettem volna teherbe), akkor jöjjön. Eleinte nem tűnt jó ötletnek, főleg az első 2 év volt iszonyat nehéz, többször is sírtam. Most már iskolások, örülök, hogy bevállaltam. Főleg azért, mert így letudtam a babázós időszakot. Nálunk én voltam a családfenntartó, aki jól keres, nehezen adtam volna fel megint a normális anyagi életet, főleg hogy ott van egy gyerek. Ráadásul mindig lett volna indok, pl. költözés, munkahelyváltás... szóval nekünk végül jól sült el. A gyerekek imádják egymást, jó programokat lehet velük szervezni, mert egy szinten vannak.

2012. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb korkülönbség. Mi is így szerettük volna, de nekünk sajna nam adatott meg több gyerek.
2012. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nálunk 21 hónap van a gyerekek között mi direkt kis korkülönbséget akartunk..

Szerintem ha már összejött az a baba tartsátok meg!!!

2012. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a kis korkülönbség a probléma,akkor simán bevállalnám.
2012. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt elfelejtettem, nálunk is 2 gyerek van, 2 évet terveztem, 22 hónap sikerült :) Nem bánom :)
2012. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 perc a különbség a fiam és a lányom között. Ennél jobban nem is sikerülhetett volna, és imádják is egymást.

Egyébként szerintem minél kisebb a korkülönbség annál jobb. Gondolj bele, ha 3 év a különbség, akkor mire az egyik 7 éves nagy gyerek, a másik még csak 4 éves kicsike. Engem (3 év különbség) és a férjemet (7 év különbség) is piszkosul zavarta anno, hogy az "utánfutó" mindig ott loholt, bárhová mentünk. Vinni kellett, ha moziba mentünk a barátokkal, s ha hozzánk jöttek, akkor is mindig ott ette a fene. Persze mára már egész baráti a kapcsolatom a tesómmal, de évente csak 5-6 alkalommal találkozunk. A sógoromat meg talán 2-3 alkalommal látjuk egy évben. Még ha éppen egy városban tartózkodunk, akkor sem találkozunk feltétlenül. Biztos van ebben köze annak is, hogy más volt az érdeklődési körünk, a barátaink, s mikor kezdtem igazán megkedvelni a tesóm, akkor kerültünk külön városba a tanulmányok miatt (én 18, ő 15 volt, kb akkor értük el azt a szintet, hogy közelített az érdeklődésünk).

Nem azért írtam, hogy elítéljetek, csak azért, hogy belásd, nem baj, ha hamarabb jött, legalább hasonló lesz az érdeklődési körük, barátaik, s könnyebben fel is dolgozza a nagy a traumát (mert igenis trauma, akkor is, ha várta a tesót, sőt ő kérte), hogy nem ő már a család kicsi kincse.

2012. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!