Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki PCOS, annak mikor ismerték...

Aki PCOS, annak mikor ismerték fel és sikerült-e összehozni a babát?

Figyelt kérdés

Sokan ijesztgetnek azzal, hogy PCOS tüneteket mutatok és már kezdek nagyon félni.:( 24 éves vagyok és egy év múlva szeretnénk elkezdeni próbálkozni a babával! Viszont amióta az eszemet tudom a menstruációm nagyon kiszámíthatatlan volt, viszont mostanra beállt, hogy egy hónapban van vérzésem, aztán 2 hónapig barna folyásom, majd újra vérzés és így tovább, és ezek pontosan jelentkeznek. Bár voltam már több nőgyógyásznál, de mindegyik azt mondta, hogy amíg van valami, amikor kell, addig nincs okom aggodalomra és még csak meg sem vizsgáltak. Eddig nyugodt is voltam, gondolván, hogy ha minden orvos ezt mondja, akkor nem tévedhetnek. Viszont most nyomást érzek a bal petefészkem környékén is, előző hónapban pedig még a barnázásom is jelentősen kevesebb volt és rövidebb ideig tartott, mint szokott és ezzel kapcsolatban tettem fel kérdést, aztán azt a választ kaptam (nem először), hogy PCOS tüneteket mutatok. Nem is igazán tudom, hogy mi ez a betegség, csak, amit nagyjából olvastam róla. De az aggaszt a legjobban, hogy azt írják, hogy fontos a korai felismerés, viszont nekem már évek óta ilyen a menstruációm.:( Lehet, hogy soha nem lehet gyerekem?:( Most nagyon meg vagyok ijedve és keresem a következő orvost, akihez mehetnék, de lehet már késő.:(


Nektek sikerült gyereket vállalnotok emellett?


2012. szept. 4. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kb 2 év tudom hogy pco-m van. Nemrég vagyunk túl az első sikertelen lombikon. Mi már a Kaáliba járunk.
2012. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:( Sajnálom! Ezek szerint ha tényleg ez a bajom, akkor nem számíthatok sok jóra.:(
2012. szept. 4. 10:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én tavaly február óta tudom, hogy PCOs vagyok, bár ez a baba dolog függ sokmindentől, pl, hogy az inzulon rezisztenciád meg a cukrod rendben van e? nekem rendben volt csak cisztáim voltak. Márciusban el kezdtem szedni egy meforal nevű gyógyszert, októberben lettem spontán terhes, most 6 hetes a kisfiam. Sok sikert nektek a próbálkozáshoz!
2012. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szia!ez engem is érdekelne mi is az igazság!engem is megijesztettek ,hogy nekem is pco-m van!szerintem sokan azért gondolják,hogy pco-s vagy mert barnázol!ami nem normális!van aki pco mellett rendszeres a menszije van akinek egyáltalán nincs is vérzés!nagyon összetett betegség!nekem is rendszertelen a vérzésem igaz én nem szoktam barnázni!nekem megjön akkor erős és utána fokozatosan barnásan elmúlik!de ez szerintem normális!előtte szoktál barnázni?tehát mielőtt megjön?3-4 napig is?meg utrahangoztak?mit mondott a doki pontosan?a ciszták lehetnek de nekem is volt de a vérzéssel letisztult!a pco-ra kapsz gyógyszert és lehet kezelni!de jelzem még szerintem nem is biztos ,hogy az van!meg kellene nézetni az inzulinodat!de ha már több orvos is mondta nincs semmi bajod akkor nem hinnem ,hogy az van!vagy inkább keres fel egy endrologust az jobban meg tudná mondani!remélem nem írtam nagy hülyeségeket és még kapsz választ a kérdésedre!
2012. szept. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat! Orvos még nem mondott nekem ilyet, csak ismerősöktől és itt kaptam ilyen "diagnózist", persze tudom, hogy ez nem jelent semmit. Ma rákerestem az endokrinológiára és szerintem be fogok jelentkezni a mensmentishez, mert róluk jókat hallottam. Ott biztos megmondják, ha tényleg ez a probléma.


A rendes vérzésem előtt nem szoktam barnázni, olyankor nekem is úgy van, ahogy te írtad, hogy a vérzésből fokozatosan barnázás lesz, majd elmúlik. Tudom, hogy most kicsit túlaggódom a dolgot, de minden vágyam egy baba és az a legnagyobb félelmem, hogy nem lehet.:( Most azért is ijedtem meg, mert a bal petefészkemnél érzek egy kis feszülést, nyomást, amit eddig soha és azt olvastam, hogy ez lehet attól, hogy megnagyobbodott a petefészkem és az fejt ki nyomást. Én már semmit sem értek, alig várom, hogy végre megvizsgáljanak rendesen és végre kiderüljön az igazság, bármi legyen is az!:( Olyan hülye vagyok, de reggel óta nem bírom abbahagyni a sírást, annyira megijedtem.:(

2012. szept. 4. 11:23
 6/12 anonim ***** válasza:
figyi kár megijedned!nyugi!amíg a doki nem mond semmi konkrétat addig kár agyalni rajta!én aztán tudom!hosszú lenne leírni meg nem is akarom itt!konkrétan mire értették vagyis honnan feltételezik a pco szindrómát?mert konkrét tünetet nem említsz ha a barnázást nem számítom!anyukám rendszertelen menszesz mellett lett velem terhes!és itt vagyok!nekem is volt pco írva a papíromra és következőleg mikor mentem a dokimhoz rákérdeztem és már nem volt ott semmi!ja és azt mondta,hogy apró cisztákkal teherbe lehet esni!előző válaszoló vagyok!
2012. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
jaja!ez lemaradt!tudtam,hogy valamit elfelejtek írni!a petefészek fájdalmat mikor érzed?egész ciklusba vagy csak egy bizonyos részén?mert nem mindegy!
2012. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem jó sok év és 3 sikertelen lombik után kezdték el rendesen kezelni a pcos-emet és 8 hónap múlva terhes voltam.

Az, hogy 2 havonta csak barnázol nem normális dolog, keress egy specilaista endokrinológust.

2012. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A petefészek "fájdalmat" most először érzem 3 napja. Utoljára 19-én kezdtem barnázni, bár ez még annál is kevesebb volt, mint szokott és elvileg jövőhéten kellene megint. De ez nem is fáj igazából, csak olyan kellemetlen nyomás érzés és folyamatos 3 napja. Tüneteket meg nekem olyanokat mondtak, amik nálam vannak, hogy hirtelen híztam a csípő és has környékére, a bőröm pattanásos és zsíros (bár ez egész életemben így volt). Másrészt hullik a hajam is, de nem többet, mint eddig, mert nagyon sok és vékony szálú a hajam. A vércukromat egyszer mérték egy gyógyszertárban és akkor normális volt, de előtte többször is rosszul voltam, mert valószínűleg leesett a cukorszintem. Mozogni szinte semmit sem mozgok, csak annyit, amíg leviszem a kutyát sétálni az étkezésem meg elég egészségtelen.:( Régebben könnyen le tudtam fogyni, de most nem megy, pedig rám férne.


Próbálok megnyugodni, mert ésszel tudom, hogy teljesen feleslegesen aggódom még ezen, de már a gondolatba is belesajdul a szívem, hogy nem lehet gyerekünk.:( Viszont beszélgettem most egy kicsit a párommal és valamelyest megnyugodtam. Remélem tényleg csak én izgulom túl a dolgot és nincs semmi bajom.


Köszönöm az összes választ!

2012. szept. 4. 11:57
 10/12 anonim ***** válasza:

az, hogy 2 honapig csak barnazol mensi helyett az nem normalis. leirtad a pco tipikus jeleit is, hizas has csipo kornyekre, pattanasos bor, hullo haj, rendszertelen menzesz. viszont jo hir, ha ugyis csak jovore kezdenetek probalkozni, akkor egy ev alatt boven rendbe tudnak tenni, hogy utana konnyen teherbe eshess. sajnos ez a betegseg orok eletunkre vegigkiser minket, de gyogyszerrel dietaval es mozgassal kordaban lehet tartani.

nalam az volt hogy szules utan (spontan megszakitasos vedekezes mellett lettem terhes, akkor meg tokeletesen rendszeres ciklusom volt.) mar szoptatas alatt beallt rendszeresre a mensim. sajnos terhesseg alatt eleg sokat szedtem fel, es szules utan egyaltaln nem is figyeltem ra, hogy megprobaljam leadni, rendszertelenul etkeztem, minden nap lement egy kis csoki, suti, fagyi, es hasonlok. aztan 11 honap szoptattam, es mikor abbahagytam, megzavarodott a mensim. tobbszor voltam vele dokinal, mert eloszor allandoan megvolt, szinte egesz honapban pecseteltem, ez ment vagy masfel honapig. mikor vegre abbamaradt, februarban megjott rendesen, utana meg 2 honapig nem. meg se tudom szamolni hanyszor voltam dokinal ez ido alatt, mindig csak turelemre intett, hogy semmi bajom nincs, de meg egy vervetelt is hiaba kertem, hogy csinaljunk, beutalot se volt hajlando adni. nagy nehezen aprilisban csak megjott, remeltem, hogy akkor mostmar rendben leszek, majd ismet kimaradt egy honap. megint hetente jartam dokihoz, meg mindig semmit sem volt hajlando csinalni, aztan valahogy a semmibol megis "bevigyorogtak" azok a nyamvadt cisztak a petefeszkemben. en mar tudtam mit jelent ez, es a dokinak meg ekkor is ugy kellett konyorogni a beutalokert, hogy mostmar legyen valami. na a vegen beduhodtem, elmentem fizetos vervetelre (centrumlab), kovetkezo hetre meg mar kaptam is idopontot endodokihoz (mensmentis). a hormonjaim szerencsere rendben vannak, es az IR-em se annyira sulyos, hala a gyors intezkedesemnek, hogy nem hagytam a dokinak, hogy tovabb lerazzon. persze undorito, hogy penzzel kell tomnom mindenki mast hogy normalis kezelesben reszesuljek, mert amugy szarnak az emberre (a teljes vervetel, az endokrinologus+ a gyogyszer 30000-be kerult) de megerte, mert rogton az elso gyogyszeres, dietas honapban beallt a ciklusom 34 napra jott meg, most meg ugy tunik meg hamarabb meg fog jonni, lehet hogy meg ma, de holnap tuti, igy vagy 29 vagy 30 napos lesz a ciklusom. es ami a legjobb, hogy mult honapban is ereztem a peteerest, es arra 2 hetre jott meg, es most is ereztem, hamarabb is volt mint a mult honapban, es ma vagy holnap lesz 14 napja, es mar erzem, hogy tuti megjon. ugyhogy nekem ez sikersztori, te is minel hamarabb menj dokihoz, ne romoljon tovabb a helyzeted, egy ev alatt pedig boven rendbe raknak. sok szerencset es kitartast.

jah es nem mellesleg majdnem 3 honap alatt mar fogytam is majdnem 10 kg-t. :)

2012. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!