Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS-s anyukák és kismamák,...

Indiska kérdése:

PCOS-s anyukák és kismamák, akik átéltek vetélést, utána mikor kezdtetek próbálkozni és mennyi idő telt el a következő terhességig?

Figyelt kérdés
PCOS és IR diagnózissal, 5 hónap Merckformin kezeléssel lettem terhes, de a 8. hétben elvetéltem. Nagyon szeretnénk minél hamarabb újrapróbálkozni, de félünk, hogy ha túl korán esek teherbe, megint így járunk. Mik a Ti tapasztalataitok?

2012. szept. 3. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A dokid rábólintott, hogy lehet próbálkozni hormonjaid helyre álltak?
2012. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én 2-3 éven keresztül nem estem teherbe.Elmentem egy magán dokihoz, aki megállapitotta, hogy PCOS vagyok, és felirta a Merckformint rögtön(még az elött mielött megjött volna az eredmény)!Rá 3 és fél hónapra teherbe estem!Majd a 10. héten elhalt a terhességem.Végeztek egy egészségügyi kaparást, utána 2-3 hetente menstruáltam.A nőgyógyászomnak mondtam hogy PCOS vagyok.Kért egy vérvételt,majd mondta hogy nem vagyok Pcos.Felirta a clostybegyt, mert azért menstruálok 2-3 hetente, mert nincs peteérésem.Ezt július közepén kezdtem szedni tavaly,és augusztus végén teherbe estem.Amikor teherbe estem 18 naponta menstruáltam, és mégis sikerült, pedig nem hittem volna.Azóta megszületett a kislányom időre!Nekem akkor azt mondta a dokim, hogy vetélés után 3 hónapig ajánlatos várni, amig a test és a lélek is regenerálódik.Neked nem mondott semmit a doki?
2012. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is azt mondta, hogy várjunk két-három hónapot, de olvastam olyan történeteket is, hogy ismét vetélés lett a vége, mert ez túl korai volt. Meg olyat is, hogy a PCOS miatt érdemes rögtön teherbe esni, mert az előző terhesség rendbeszedte a hormonokat (amik nyilván előtte is rendbe voltak már, hiszen a terhesség létrejött :) ) Csak félek újraélni az egészet, ezért vagyok kíváncsi, ki hogyan lépett tovább és mikor jött a sikerötrénet...
2012. szept. 8. 08:05
 4/5 anonim válasza:
2.vagyok!Én a vetélés után 4 hónappal lettem terhes.A második hónap végétől próbálkoztunk.Azt nem tudom, hogy az ember mikor lesz túl rajta, mert én még mindig gondolok rá, de már nem annyira fájdalmas, mint az elején, de ez igy normális.Én is nagyon féltem, hogy megint úgy járok ahogy az első kisbabámmal.De szerencsére nem úgy lett!Én szedtem a folsavat vetélés után is már+a gravidát.Neked nem mondtak semmit, hogy mit szedj?
2012. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ügyesek vagytok, hogy sikerült hamar :) Mi is várjuk, hogy leteljen az idő... Szedek terhes multivitamint, a doki is ajánlotta, de én is éreztem, hogy minden energiám elment a babával együtt. Nekem a Ladeevit nevűt javasolta az orvosom, de gondolom ez teljesen orvos függő, hogy ki melyiket terjeszti. Ezzel máris előrébb vagyunk, mert az előző terhességnél nem szedtem előtte semmit, nem számítottam rá, hogy ilyen hamar összejön. :( Én is érzem, hogy hiányzik a baba, fura, hogy pár hét együtt töltött idő alatt is, hogy lehetett kötődni hozzá... Épp ezért várjuk nagyon a következőt!
2012. szept. 16. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!