Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Első levél fogamzásgátlóból...

Első levél fogamzásgátlóból kimaradt egy szem. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Ez az első hónap, hogy fogamzásgátlót szedek és kihagytam egy szemet.

Hétfőn vettem be az utolsót.

A mellem kicsit teltebb lett és feszül is egy kicsit és szinte állandóan fáradt vagyok. Híztam 2 kg.

Ezek lehetnek a gyógyszertől vagy baba is lehet?



2012. szept. 6. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első levél fogamzásgátló mellé az én dokim mindig kiegészítő védekezést ajánl, mert az első hónaptól még egyes típusok nem védenek, csak az első megvonásos vérzés után. Neked ezt nem mondta? Amúgy igen, lehet gond, ha nem szeded rendesen!!! Főleg az első két hétben kihagyott tabletta okozhat problémát!
2012. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a doki, hogy ha a vérzésem első napjától szedem akkor azonnal véd. A betegtájékoztató is ezt írja.
2012. szept. 6. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz. A dokim szerint nincs olyan tabi, ami az első szemtől teljes hatékonysággal véd. Ráadásul ki is hagytál egy szemet. Kicsi az esélye, h terhes lettél, de nem 0.
2012. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy terhes lettel....

Nekem nem sikerul az 5 honapba sem terhes legyek....mindenfele vedekezes nelkul....

de mindig vannak kivetelek...lehet hogy ez pont te leszel :s de nem hiszem....


Kulonben en is majdnem mindig elfelejtettem egy ket szemet... a gyogyszertol hiztam is olyan 5 kg-ot....

Aztan voltam a nogyogyaszomnal,mondtam neki ezt a hizas dolgot...mondta,hogy van egy nagyon szuper fog.gatlo!

Nuvaring-nek hivjak...NAGYON JO!

Egyszer teszed fel (gyuru) 3 het mulva le,1 het kovetkezik ez a heten menstrualsz,es utana megint fel kell tegyed...

Szex kozbe leveheted fel ora- 1 ora meg nem gond!

2012. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad a betegtájékoztatót akkor tudod, hogy a gyógyszer az első levél szedése alatt nem véd, a második levéltől véd. Ha késöbb kimarad egy szem, de másnap beveszed, nem lehet gond, legalábbis nálam nem okozott problémát. Ha terhes lennél akkor tutti nem attól híztál.
2012. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

elolvastam a betegtájékoztatót és az orvos is azt mondta véd.

A betegtájékoztató szó szerint ezt írja:

- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

A Yadine szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Yadine szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben.

2012. szept. 6. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:

A Yadine szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Yadine szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első hét napon további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia.


Ha elfelejtette bevenni a Yadine filmtablettát

- Ha 12 óránál rövidebb időt késett a készítmény bevételével, a terhesség elleni védelem még nem csökkent. Vegye be a filmtablettát, amint az eszébe jut, és a következő tablettát a megszokott időpontban vegye be.

- Ha 12 óránál hosszabb időt késett a filmtabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhet. Minél több egymást követő filmtablettát hagyott ki, annál nagyobb a terhesség elleni védelem gyengülésének veszélye.



No problem :)


[link]

2012. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Olvastam én is.

Csak azért aggódom egy kicsit, mert ez az első hónap volt.

Ha szedném már 3 éve nem nagyon aggódnék, így viszont akadnak kételyeim.

Főleg, hogy hétfőn vettem be az utolsó bogyót és még nem jött meg, bár biztos megfog, hamarosan. Gondolom...

2012. szept. 6. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!