Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eggyáltalán nem védekezünk....

Eggyáltalán nem védekezünk. Többször is jártam már nőgyógyásznál ellenőrzésre, mert jelentkezett néhány tünet, de sajnos eddíg nem sikerült teherbe esnem. Nőgyógyászom azt mondta pedíg mindent rendben talált nálam. Mitől nem tud megfoganni a baba?

Figyelt kérdés
12éve élünk együtt férjemmel.

2012. szept. 7. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:

mióta nem védekeztek? gondolom nem 12 éve?

hormonvizsgálatod akkor rendben van ezek szerint.

TSH T4, T3 rendben? mennyi a TSH?

havi vérzés is rendben, akkor gondolom.


bocsi, a sok kérdésésrt.

2012. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
inkább 8éve,hogy nem védekezünk.mégsem értem,hogy van az,hogy másnak jön a gyerekáldás,nekünk még semmi,pedig férjem is már közelít lassan a 40hez.Egyáltalán egy Th vagy nemtudom milyen kivizsgálás miből állna?mert én csak általános nőgyógyászati vizsgálati terhesség megállapításin voltam.Az ilyen vizsgálat Tb-ről vagy kell érte fizetni,előre is köszönöm.
2012. szept. 7. 15:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első amit írt az egy hormonos vérvétel, ami tb támogatottan meg lehet csináltatni. Vesznek vért a ciklusod 3. és 21. napján és ez rengeteg mindent elárul egy orvosnak. De van még rengeteg egyéb vizsgálat amin nem árt átesni pl: petevezető átjárhatósági vizsgálat, uh-os ciklusfigyelés, inzulinrezisztencia vérvétel. Ezenkívül a párodat is ki kellene vizsgálni.
2012. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az orvosod milyen vizsgálatokat végzett el, amiből azt állapította meg, hogy inden rendben? Férjedet kivizsgálták?
2012. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az orvosod nem normális ha 8 év védekezés nélküli szexből nem születik gyerek, és szerinte minden rendben van. Súlyos hibát vét! Nem, egyáltalán nem normális. De már megbocsáss, akarjátok ti ezt a gyereket? Akkor mi a jó égért hisztek el ekkora zöldséget? Miért nem váltottál orvost és járod egyiket a másik után, hogy megmondja, mi bajod van?

Első körben:

- pajzsmirigy vizsgálat

- cukor és inzulinterhelés (három pontos)

- női nemi hormon vizsgálat

- tesztoszteron

- a férjed teljes andrológiai kivizsgálása

- ultrahang

és még számos más dolog elvégzése után sem mondhatná, hogy minden rendben van!


Ezek az alapok csak. Ezek után jönnek a komolyabbak, mint petevezeték átjárhatósági vizsgálat, ... stb.


Ez nem normális helyzet, én őszintén nem értem, hogy nem jutottál el odáig ennyi idő alatt, hogy valami állatira nem stimmel!

2012. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a férjemnek hova kéne elmennie kivizsgáltatni magát?nem nőgyógyászhoz??????)hova?még ez lenne az első gyermek.,mi igenis szeretnénk ezt a babát!
2012. szept. 7. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász is tud segíteni benne, hová menjetek, de elsősorban andrológiára érdemes bejelentkezni és elmondani, hogy régóta nem jön a baba, szeretnétek egy teljeskörű kivizsgálást neki. Ez nem áll másból első körben, mint vérvételből és egy sperma minta leadásából. Egyik sem túl drasztikus, azt gondolom.


részletek itt:


[link]

2012. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

ELső körben menj el endokrinológushoz, (meddőséggel foglalkozóhoz, nem a simához), ő rendesen megnézi a hormonjaidat, egy-két vérvétel csak az egész. Ha minden rendben, akkor tovább a nődokidhoz, ő ad beutalót a párodnak andrológiára, és neked megcsinálja a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot.

Általában ennyiből kiderül, mi a probléma, ha nem, akkor a dokik megmondják merre tovább.

Mondjuk a helyedben keresnék egy másik nődokit, mert a mostani úgy tűnik, nem nagyon foglalkozik a problémátokkal. :-(

A másik lehetőség, hogy rögtön meddőségi központba mentek. Elsőre kicsit ijesztő lehet rögtön oda menni, de ott többnyire a legjobb szakemberek vannak, és kicsit gyorsabban haladnak a dolgokkal. :-)

2012. szept. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A semmirevaló orvosod hagyd a fenébe, csak a pénzt zsebeli be minden alkalommal. Húú, de felidegesített, ahogy olvastam soraid.

Irány egy jó meddőségi központ, nem kell félni tőle, nekünk is ott jött össze a baba.

2012. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!