Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ilyen sokan szenvedünk...

Tényleg ilyen sokan szenvedünk PCOS-ban? Beszélgessünk!

Figyelt kérdés
Ahogy visszanéztem a kérdéseket látom nem 1-2 emberkét érint ez a "betegség". Én ?-es vagyok, mert egyelőre "csak!"cisztákat találtak és folyamatban a hormonvizsgálat.Most duphastont szedek pár napja.Hatásos ez?Elvileg rendesen is 2 nap múlva kell menstruálnom.Ha a további dolgaim normálisak akkor ezek a ciszták felszívódnak vagy mi lesz velük? Mit kell még tennem, hogy rendeződjön? Írjatok kérlek,ha hasonló problémával küzdötök azért is, mert vszínű tapasztaltabbak vagytok már ebben.Köszi.
2009. aug. 2. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Végre, végre, végre! :) Örülök neked sorstárs! Bár, inkább más miatt beszélgetnénk...

Nekem is cisztáim vannak a jobb petefészkemben, a bal tiszta volt eddig. A tavaszi hormonvizsgálaton jók lettek az eredményeim, azóta a mensim is rendben volt, egészen mostanáig. De nekem a dokim nem csinált semmit, nem küldött sehova, nem adott gyógyszert, úgyhogy inkább otthagyom. Pedig jó orvos és jó fej. Még csak azt se mondta, hogy diétázzak, pedig túlsúlyos vagyok, nem is kicsit.

Most fogok utánajárni, felhívni a Mensmentis Kft.-t, ami egy egészségügyi központ pont ilyen betegeknek, mint mi. Komplett nőgyógyászat, belgyógyászat, dietetikus stb. segít, hogy kezelhessük ezt a dolgot, és babásak is lehessünk. Mi lassan már két éve szeretnénk gyerkőcöt, de sajnos...

2009. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Igen, sajnos vagyunk egy páran. Én a szerencsésebbek közé sorolhatom magam, mert viszonylag gyorsan sikerült teherbe esnem. 2007 februárjában hagytam abba a fogamzásgátlót, mert babát szerettünk volna. Még márciusban megjött a mensim, de utána nem. Augusztusban mentem orvoshoz, akkor derült ki a pcos. Én is kaptam a sokak által ismert Duphastont és Clostyt, és még Fostimon tüszőrepesztő injekciókat. Elsőre sikerült teherbe esnem, de sajnos az a babó a 7. héten elment. Utána decemberben volt laparoszkópiám, aminek szerintem nem sok eredménye volt, mert ugyanúgy nem volt utána se ciklusom, se peteérésem. Márciusban újabb stimuláció, kicsit nagyobb dózisban és március végén újabb pozitívat tesztelhettem és ma már örülhetek a 7 hós kislányomnak.

Igazából engem sem nagyon küldött vizsgálatokra a dokim. A metformint is magamtól, a körzeti orvoson keresztül próbáltam ki, de annak sem volt sok eredménye. Sokan panaszkodnak az orvosukra, hogy nagyon nem foglalkoznak ezzel a betegséggel, ezért is jó, hogy van egy ilyen orvoscsapat, mint a Mensmentis-esek, akik komolyan veszik ezt az egyre többeket érintő betegséget.

Mindenkinek kívánok sok kitartást és mielőbbi babásodást! Ne keseredjetek le semmiképp, hisz már csak az én példám is mutatja, hogy nem lehetetlen.

2009. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De jó,hogy itt vagytok! nekem az egyik petefészkemben sok kis cisztát talált a másikban elég nagyot 25x25mm-eset.Egyelőre ülök a babérjaimon, mert ha megjön a menstruációm akkor indul a vérvételek hada.Csak kicsit többet szeretnék erről tudni.Már olvastam az oldalt ahol írnak róla,de ugye az információ sosem elég.Én talán nem vagyok túlsúlyos /168 cm és 59 kg/nem tudom ez mennyiben befolyásolja majd az eredményeket.
2009. aug. 2. 14:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Második vagyok. A túlsúly abszolút nem törvényszerű velejárója a pcos-nak. Most levelezek egy lánnyal, aki 165cm és 45kg, és szintén pcos-s. Neki is jó, ha 3 havonta van mensije, össze-vissza. Őt már elküldték endokrinológushoz, aki közölte, hogy nem pcos, de az LH/FSH sránya és a petefészkei mást mondanak. Az orvosa (sztk-s) pedig addig nem akar semmit kezdeni vel, amíg nem akar gyereket. Ja, és uh-os vizsgálat nélkül közölte vel, hogy biztos, hogy van peteérése. Na, az ilyenektől dobom el az agyam. Nem kellene ennyire hülyének nézniük az embert. Ha meg már belefásult, unja a munkáját, minek van még ebben a szakmában, mert segíteni, azt már nem tud. Mindenkinek csak javasolni tudom, hogy minél többet olvasson utána, kérdezzen és ne legyen rest másik orvost keresni, ha ilyen alakba botlik, mint az előbb említett.

2009. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így van.Remélem én majd nem csalódok a dokimban,de majd kiderül.Mondjuk ez az első hónap,hogy késett a menstruációm eddig max 2 napokat most viszont 16-ot.Persze azt hittem babás vagyok,de sajna nem.Még azt sem tudom hogy áll a peteérésem meg ilyenek.Gondolom rövidesen kiderül csak megjönne már,hogy haladjon ez a dolog.
2009. aug. 2. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Második hozzászólónak: Gratulálok a kisbabádhoz!:) Az ilyen esetek tartják bennem a reményt, hogy egyszer felénk is repül a gólya...

Nekem hónapokra tűnt el a mensim. Abbahagytam a fogamzásgátlót, és csak nem akart megjönni, ezért mentem dokihoz. Magamnak köszönhetem, hogy néha van mensesem. Próbáltam homeopátiás szereket, ezek segítettek valamennyit.

Soha nem voltam vékony, (családi örökség is a galamb alkat), próbálok diétázni, de egyedül nagyon nehéz eldönteni, hogy mit és hogyan csináljak. Mindegy, talán a mensmentisben sikeresebb leszek, már ami a doktor választást illeti.

2009. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megkérhetlek,ha kiderítesz vmit erről a csapatról írj nekem pár sort?! Még nem hallottam róluk talán nem is lesz rá szükségem.Köszönöm.
2009. aug. 2. 20:43
 8/9 anonim ***** válasza:

www.mensmentis.hu

Árlistával, az orvosok nevével, leírásokkal... minden rajta van a honlapon, amit csak szeretnél. Nem tűnik drágábbnak, mint egy nőgyogyi magánrendelése.

2009. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2009. aug. 3. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!