Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Clostilbegyt szedése után...

Stillerné kérdése:

A Clostilbegyt szedése után feltétlenül szükség van tüszőrepesztő injekcióra? Mi az a tüszőrepesztés és miért van erre szükség? Akik már szedték itt közületek, és bevált, tényleg sokaknak lettek ikrei?

Figyelt kérdés

2012. szept. 27. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tüszők a petefészekben érnek és ovulációkor megrepednek,az érett petesejtek pedig kiszabadulnak belőlük. A Clostilbegyt az egy olyan gyógyszer,ami az agyalapi mirigyekre hatva tüszőérést,majd-jobb esetben-peteérést is kell,hogy okozzon. Ha az orvos úgy gondolja,hogy szükség van tüszőrepesztésre,akkor a feltételezett peteérés előtti napon este be kell adnod magadnak az injekciót,így hozzásegítve a tüszőket a biztos repedéshez. De még ebben az esetben is,szintúgy,mint teljesen egészséges pároknál,teljesen megfelelő időben történő együttlétnél is csak 25% esély van a teherbeesésre.

Én szedtem,ciklus 2.napjától 5 napon keresztül napi 2 szemet,nem kaptam tüszőrepesztőt,az ultrahang szerint egyébként viszonylag kis tüszőim voltak,a következő hónapban mégis pozitívat teszteltem. 9. heti ultrahangon kiderült,hogy ketten vannak.:)


Te most kezded el szedni?


14+4 hetes,ikres kismami

2012. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hétfőn szedtem be az utolsót,napi két szemet,5 napon keresztül,a menzesz 3.napjától. 11. napon mentem ultrahangra,és 3 szép nagy majdnem teljesen érett tüszőm van,viszont a dokim azt mondta,hogy a peteérés napján,azaz a 14.napon adjam be az injekciót.Mondta,hogy 3x szokták megismételni a clostilbegyt "kúrát", de általában másodszorra szokott beválni,elsőre nem...Neked nem kellett injekció ezek szerint? Nekem is azt mondta,hogy maguktól is megrepednek a tüszők,csak rásegít,na igen,csak kérdem én,hogy akkor fontos e ez a "pénzkidobás"-ugyanis 10ezer Forintba került az injekció.Oké persze egy bébi mindent megér,de az első kislányom két éve mindenféle segítség nélkül sikerült,és nem is értem,hogy a kistesó/k miért nem sikerül/nek. Szívem mélyén vágynék egy ikerpárra a kislányom mellé.+ a családomban is vannak ikrek,így talán még nagyobb lesz az esélyem. Gratulálok a picúrokhoz és minden jót kívánok!
2012. szept. 29. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!