Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen ez az inzulinterheléses...

Milyen ez az inzulinterheléses eredmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A doki csak később tud értékelni /3 hét múlva/, de kiváncsi lennék már most jó-e az eredmény. Előre is köszi :-)!


Glükóz terhelés 0' -> 5,0 mmol/L 3,5 - 6,1

Glükóz terhelés 60' -> 7,4 mmol/L 3,1 - 10,5

Glükóz terhelés 120'-> 4,6 mmol/L 3,1 - 7,5

Inzulin 0 perces -> 4,1 mIU/L 1,9 - 23,0

Inzulin terhelés 60'-> 51,2 mIU/L

Inzulin terhelés 120'-> 15,6 mIU/L

HOMA-IR 0,9 - 4,4



#inzulinrezisztencia #3 pontos terheléses vizsgálat
2012. szept. 28. 11:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem hiszem, hogy kell fogynom.

51kg/164cm vagyok. Szerintem nem vagyok elhízva :-).


Durvának inkább azt mondanám, hogy alapveően sem eszem sok fehérlisztet és édességet sem :-(...én úgy gondolom, hogy viszonlag jó dolgokat eszek...

Persze lehet mindent lehet enyhén és durván is csinálni.

Már hogy a diétát :-D.

2012. szept. 28. 15:54
 12/13 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem valami jó. A cukrod nem jó a 60 perces magas a 120 perces túl alacsony és a 60 perces inzulinod is magasabb mint kéne.
2012. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az eredményedhez nem szeretnék hozzászólni, azt már leírták előttem.

Ami fontos lehet még neked : hajhullás, libidó csökkenés és fáradtság lehet pajzsmirigy alulműködéstől is. Ezt nem nézték? Van TSH, T4 a leleteden?

A diétához annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem elég a cukrot és a fehérlisztet kerülni, óvatosan kell bánni minden szénhidrát forrással. Tehát a méz, gyümölcsök, rizs, kukorica, krumpli, sajnos ezeket is számolgatva lehet csak enni. Fontos az is, hogy melyik napszakban eszed, mit eszel mellé, és a napi szénhidrát beviteled legalább 5 felé legyen elosztva.

És még egy dolog nagyon fontos : a mozgás! :-)

2012. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!