Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek a kamaszkori...

Mi a véleményetek a kamaszkori terhességről?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez attól függ, hogy ki milyen érettségi szinten van. Én például nem lettem volna képes szülni kamaszon. (16-17 évesen) De van aki igen is felelősségteljes már olyan fiatalon is.
2009. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Felelőtlenségnek tartom hogy valaki 15 16 évesen gyereket szüljön. Hisz egy ilyen korú lány is még gyerek nincs felelősség érzete és nem hiszem hogy eltudna látni egy babát. Ráadásul abban a korban még csak dolgozni se mehet el, akkor meg miből nevelné föl. A gyerek vállalás komoly dolog. Még egy felnőtt nő életében is rengeteg felelősséggel jár, amivel egy kamasz nem biztos hogy megbírna birkózni. Ezért kell minden fiatalt felvilágosítani a védekezésről. Hogy ne legyen baj. Mert egy abortusz ugyan olyan rossz mint ha valaki 15 16 évesen gyereket szül.
2009. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Akkor érett valaki a gyerekszülésre, ha el is tudja tartani, fel is tudja nevelni.


Véleményem szerint addig szexelni se kéne, amíg az illető a szex MINDEN következményéhez és esetleges velejárójához fel nem nő, beleértve a gyereket is.

2009. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
A kamaszkori abortuszt nagyobb felelőtlenségnek tartom, mint a kamaszkori szülést. Egy baba szép dolog, egy kamasz is érez, igenis bele tud nőni a feladatba. Persze nem árt, ha támogatják, alapvető anyagi és családi háttér.
2009. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

idiótaság... úgyse tudja felnevelni tisztességesen egy 16-17 éves lány... azt se tudja még hogy hogy készül a baba (olvastam itt hülye kérdéseket, amit tuti hogy ilyen fiatal fruskák irtak: lehetek terhes, bla bla bla). Arról meg nem is beszélve hogy egy 16-17 éves kamasz gyerek még iskolába jár, tehát nem keresőképes. hogy tudna így felnevelni egy kisbabát? A kb 25e ft-os segélyéből..

Egyszóval szánalmasak az ilyen emberek. Legalább annyi esze lenne hogy húznak rá gumit..

Bocsi hogy elszaladtak a gondolataim, de nagyon fel tudom magam húzni a kamaszkori terhességeken.

2009. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is majdnem terhes maradtam 16 évesen mert elfelejtettem bevenni a gyógyszert. Most már tudom milyen nagy szerencsém volt. Az egész életem tönkre ment volna. Elvetetni nem vetettem volna mert abortusz ellenes vagyok meg anyám nem engedte volna. Ott lettem volna egy gyerekkel a nyakamon se szakmám se munkám semmi. A kamasz lányok még buliznak élik az életüket. Nem lenne szabad gyereket szüljenek.
2009. aug. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Semmi jó!Egy kamasz szórakozzon,tanuljon és élvezze a szabadságát!Amikor kiszórakozta magát a tini,utána vágjon bele az élet nehezébe!

2009. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést az Off-olásért de nem értek egyet!Én 17 évesen fogamzásgátló mellett lettem terhes,és bár nem volt tervezve de nem érzem úgy hogy elrontottam volna az életem!!!Büszke voltam mikor gömbölyödött a pocim,a világ legszebb pillanata volt mikor világra hoztam a kislányom,és minden pillanatát élvezem mikor a lányommal vagyok.Pedig csak 17 éves "kamasz" voltam.Nem hiányoznak a bulik,(bár bevallom az elején fura volt,hogy egyik pillanatról a másikra megváltozott az életem, de mindig a megszületendő gyermekem járt az eszembe.)Cigarettáztam terhesség előtt, mikor megtudtam,hogy babás vagyok egyből letettem,mert nem akartam ártani a babámnak! Pedig csak 17 éves"kamasz voltam".Egyébként meg a környezetemben nagyon sok 30 körüli kismama van aki meg sem érdemelné a gyermekét mert le sem....Most már 20 éves vagyok és semmit nem csinálnék máshogy mert a kislányom a legnagyobb ajándék az életemben!Imádom,szeretem és minden percet egymással töltünk!!!Persze vannak nehézségek de hát nem minden fenékig tejfel.Úgyhogy kedves kérdező ha késznek érzed magad a baba vállalásra akkor jó babázást és sok sikert a neveléséhez:)Egy BÜSZKE 20éves ANYUKA
2009. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De azért ezek mellé nem elengedhetetlen egy megbízható társ,vagy a szülők.Én és a párom nagyon szerettük/jük egymást és így könnyebb volt a baba megtartása mellett dönteni.(a párom dolgozik,tehát az anyagi háttér is megvolt a családalapításához)a 20 éves anyuka voltam :)
2009. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Én egy 17 éves kamasz lány vagyok.

Én nem ítélem el a kamaszkori terhességet, mert annak is megvan (lehet) varázsa, úgy, mint a felnőttkorinak. Azonban sok esetben felelőtlen döntésnek tartom, mert sok lány még annyira gyerek, mikor ilyen helyzetbe kerül, hogy még magáról is képtelen lenne gondoskodni, nemhogy egy babáról.

Azt, hogy mit tennék, ha elém állna jó pár évvel később a kamasz lányom és azt mondaná, hogy terhes, magam sem tudom, mert még alakulóban van a világról alkotott képem és elképzelésem. Ha 14-15 év alatti lenne, igenis elgondolkodnék azon, hogy én, személy szerint, anyaként mit rontottam el, mert valamit nagyon. Ha 14 év fölötti elgondolkodnék rajta, hogy vajon mit nem mondtam el neki, mit engedtem meg neki, amit nem szabadott volna, és mit nem, amire szüksége lett volna.

Abban viszont biztos vagyok, hogy ha valaki ilyen helyzetbe kerül, és mégis vállalja, ha nem is egyik percről a másikra, de képes felnőni a feladathoz, mert felelőssé teszi az élet, mert vigyáznia kell egy ártatlan kis lélekre.

Nem tartok minden lányt felelőtlennek, aki tiniként teherbe esik, mert hallott már olyat a világ, hogy valaki védekezett, mégis teherbe esett, mert egy módszer sem nyújt 100%-os védelmet.

17 éves vagyok… a mai világban ritka, hogy valaki ennyi idősen még szűz, én mégis az vagyok, és nem szeretnék ebből versenyt csinálni.

Ha egyszer mégis ilyen helyzetbe kerülnék, védekezés mellett, igenis megtartanám, ha életkörülményeim engedik, és nem vetetném el, nem dobnám el magamtól. Mert igen… most tini vagyok, de úgy érzem, hogy képes lennék felelősségteljesen gondozni, ápolni, és terelgetni a helyes úton. Mert sok mindent megtanultam az életben, az élettől, az életről…

Ha körülményeim nem engednék, (bár ezen elég lenne akkor elgondolkodni, most úgy gondolom, hogy) talán akkor is megszülném, és bár nagyon fájdalmas lenne az elválás attól a kis lélektől, akit 9 hónapig a szívem alatt hordtam, mégis talán az örökbeadás mellett döntenék, mert esélyt adok neki az életben, egy boldog, teljes családban, amit én a feltételezett körülmények közt nem tudnék megteremteni neki. Bár sosem tudnám elfeledni, hogy lemondtam egy babáról, mert nem tudtam volna megadni neki azt, amire szüksége lett volna az életben, talán a megbocsátás könnyebb lenne, mint az, ha megfosztanám az élettől, az esélytől. (hangsúlyozom védekezés mellett becsúszott babáról van szó)


Én ma 17 évesen ezt gondolom, magam sem tudom, hogy helyes-e, és mi lenne a tökéletes megoldás, mert talán nincs is…


Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült. Köszönöm, annak, aki elolvasta.


17/L

2009. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!