Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia? Aki ért...

Inzulinrezisztencia? Aki ért hozzá, megnézné? Persze majd megyek orvoshoz de adig is. Cukor 0 perc 4,9 60 perc 4,9 120 perc 4,3 inzulin 0 perc 2,6 60 perc 9,7 120 perc 24,6

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen terhelés volt ez? Biztosan nem mozogtál két vérvétel között? Mert a cukrod a megivott cuokr ellenére nem emelkedett, sőt végül csökkent. Ennek egy emelkedő majd csökkenő tendenciát kellene mutatnia.

Az inzulinod 2 órás értéke kicsit magas, 20 alatt lenne jó. Nem rossz értékek, de a cukrod nem értem, egyrészt alacsonyabb is, mint terhelés után szokott lenni, másrészt fura az eloszlása.

2012. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez nem inzulinrezisztencia.
2012. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem lehet hogy a magasabb inzulin vitte le a cukrot?
2012. okt. 2. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez ir az tuti. De jó lett volna 5 pontosat nézetni. De ez így semmiképpen nem jó, se a cukrod se az inzulinod.
2012. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy minimális szintű inzulinrezisztencia. Sztem gyógyszer sem kell, elég ha odafigyelsz az étkezésre és mozogsz rendszeresen (het 3* fél óra).

CUKOR: A cukor attól ment lejjebb 120'-nél, mert bizony kicsit több inzulin termelődött, mint amennyire szükség lenne, és ezért az lenyomta a cukrot.

INZULIN: A 0': 5 alatt jó. A tiéd ott van, tehát jó! 120': Nem lehet több az éhgyomri inzulin 5-szörösénél és max 25-ig jó. (A tiéd igaz hogy 25 alatt van, de meghaladja az éhgyomri 5-szörösét, tehát, kicsi IR fennáll).

Olvasd el azt és főleg a 9. bekezdést, amely az IR adatokat ecseteli:

[link]

Remélem tudtam segíteni!

Sajnos én is benne vagyok. De én is csak az IR-ben. A te eseted korántsem olyan mértékű, mint az enyém! Ezért is írtam, hogy szerintem gyógyszer nélkül is kezelhető HA betartod a diétát és a SPORT-ot!!! Nekem a sport vitte le az értéket, nem a gyógyszer és a diéta, azok csak rásegítenek a javulásra.

Sok sikert! :)

2012. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A fejlemények...hátha segít valakinek, öszönöm mindenkinek a válasyt, Kedves utolsó válaszoló Te "győztél"!

Mensmentisben jártam, jók az értékek, valóban csak odafigyelést iényel, tehát sport és napi 5x-i étkezés.

2012. nov. 11. 08:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Örülök, hogy nem súlyos nálad a dolog, de tényleg figyelj oda az étkezésre és a sportra pláne! Én kb. fél évig lusta voltam rendszeresen sportolni, pedig szeritem már nem itt tartanék! Mostmár heti 3*-4* keményen sportolok és a javulás hirtelen beindult! Sok sikert és kitartást kívánok! :)
2012. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!