Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esélyem van az ikerterh...

Mennyi esélyem van az ikerterhességre?

Figyelt kérdés
A párom apukája iker volt és neki az apukája is,az anyukájának meg az apukája volt iker és ott volt több iker is!Az én családomban tudtommal nem volt!Így mennyi az esély,hogy ikreink lesznek?

2012. okt. 3. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Anyai ágon öröklődik úgy tudom, de több olyat is ismerek, ahol apukának van ikertestvére, és neki is ikrei lettek. Kétpetéjűek mind.

Mennyi az esély? Talán így picit nagyobb, mintha nem lett volna a párod családjában.

Nálunk pl sehol nem voltak ikrek, egyik családban sem, nekem egypetéjű ikreim születtek.

2012. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Megoszlanak a vélemények arról, hogy örökletes úton mekkora az esély ikerterhességre. Legtöbbször azt olvasni, hogy csak anyai ágon öröklődhet, és csak a kétpetéjűségre való hajlam.

Ehhez képest nálunk nem voltak ikrek, a férjem családjában volt 2 pár egypetéjű, és nekünk is egypetéjű fiaink lettek. De nem gondolnám, hogy a genetika miatt. passz

2012. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy apai ágon csak nagypapként érvényesül az öröklődés. Tehát, ha az iker apuka továbbadja a génjeit a lányának, akkor a lányának lesz nagyobb valószínűséggel ikerterhessége...
2012. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!