Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A helyzetünkben szerintetek...

A helyzetünkben szerintetek mennyire lenne egészséges a leendő gyermekünk?

Figyelt kérdés

A jövőben lehet hogy születne majd gyermekünk, egyenlőre még korai, csak elgondolás szinten:


Leendő Apa problémái : Magas vérnyomás, diszlexia, masszív ekcéma, rövid látás (-4 dioptria, folyamatosan romlik)


Leendő Anya problémái: Rövidlátás, más nem.


Anyósom, és a saját nagyszüleim is mondogatták már hogy készüljek fel, mert ha lesz gyerek, sok sok gond lesz vele.. :(


Kíváncsian várom a megítélésetek!


(Én most 22, ő 25, ezért írtam, hogy még ez a jövőn való gondolkozás, de bizonyára be fog következni, mert ő az ideális partner számomra, örökké. És én is neki szerencsére)



2012. okt. 5. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos hogy lenne/lesz akár milyen betegsége is. Minden ember más és más. Párom családjába mindenki szemüveges csak ő nem.

Az anyósodtól és a szüleidtől pedig ez nagyon nem szép, hogy már így állnak ahhoz a kis csöppséghez aki még csak meg se fogant.

Csak pozitívan!

2012. okt. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Szerintem ettől még lehet teljesen egészséges a babátok! Szerintem nem nagyon van olyan ember, aki ne örökölhetne valami negatívumot a szüleitől, de ettől még egyáltalán nem biztos hogy be is következik, és ha meg igen, akkor meg mi van? Ti is éltek és virultok, szerintem ennél vannak durvább dolgok is. Nyilván nem ettől teszitek függővé a gyermekvállalás kérdését, akkor meg minek görcsölni rajta...még a végén bevonzod! :)
2012. okt. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Pont a bevonzástól tartok én is :D

Nem, amúgy pozitívan próbálok hozzáállni, csak mindig intően figyelmeztetnek..:(


azért kérdeztem, mert a barátom problémái eléggé megnehezítik az életét, mert nem lehet meggyógyítani, max a tüneteket enyhíteni pár napra. Látom, ahogy irritálja az állapota, és szomorú miatta. És nem szeretném hogy majd a babánk is ugyanígy érezzen..


De akkor szerintetek van esély az egészséges babára, és nem törvényszerű az apa problémáinak megismétlődése. Elvégre szerintem egészen erős genetikai állománnyal rendelkezem..Talán az egészség tőlem megy majd. :))

2012. okt. 5. 00:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is úgymond intően figyelmeztettek minden féle rosszra mikor terhes voltam, és én hülye ezen agyaltam egész terhesség alatt. Annyiszor szóba jöttek a koraszülések, hogy minden kis fura tünetemet arra fogtam hogy biztos meg fog születni előbb. Így is lett, 6 hónapra szültem. Szerencsések voltunk, most már 1.5 éves

Akárki akármit mond nem szabad agyalni rajta, főleg ha már terhes leszel. Én tanultam belőle, ha ismét terhes lennék egyik fülemen be a másikon meg ki.

(első voltam)

2012. okt. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hm, mindenféleképpen megfogadom a tanácsod, köszönöm szépen!

Köszönöm azt is, hogy a tapasztalataidat megosztottad velem!

Örülök, hogy a gyermeked jól van, egészséges, és hogy sikerült normalizálni az koraszülött állapotát! :) Úgy vagyok vele, hogy ha lenne a fentiek közül valamely probléma majd, megoldom, meg akarom oldani, nem fog érdekelni. Így hát ezzel az egyik fülemen be, másikon ki szemlélettel élek tovább :)


(Persze, egy komplex szűrővizsgálatot majd azért szeretnék, szerintem. Remélem lesz keret majd rá. A géndiagnosztikai központ oldalát nézegettem..)

2012. okt. 5. 01:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene elsősorban a vélt problémákkal foglalkozni. A felsorolt problémák nem olyan jellegűek, hogy ezek miatt genetikai vizsgálat kellene. Nem is értem az idősebbek reakcióját. Ha nincs más olyan betegség ami örökölhető, akkor fölöslegesen aggódsz. Szakmámnál fogva nagyon sok tapasztalatom van. Higgy csak abban, hogy terhesség, szülés egy csodás élettani folyamat, mely nem igényel különleges beavatkozásokat, csak felelősségteljes döntést. Örülj a párodnak, és hidd el semmi probléma nem lesz.
2012. okt. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy beteg lesz a babátok!

de az ekcémára megpróbálhatna pszichoterápiát is a párod és átvariálhatnátok az étkezéseteket is. Meg kéne próbálni, mert gyógyítható.

2012. okt. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek a betegségek nem öröklődnek (az ekcémát nem tudom). Az átlagembernek kb. ennyi problémája van, mégis a legtöbb újszülött egészséges.


Én is rövidlátó vagyok, csomó mindenre allergiás vagyok, cukorbeteg vagyok, mégis egészséges gyermekem született.

2012. okt. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ezek alapjan siman bevallalnam a babat. nalunk a parom rovidlato, kicsit kancsalit is (de csak szemuveg nelkul latszik) ezenkivul hajlamosabb a magas vernyomasra, laktozerzekeny. nekem semmi bajom nincs es most varjuk par heten belul az elso babat. lehet a szemevel lesznek gondok a kicsinek(ha az apjatol orokli) na de hat ki tokeletes? ha nem valami halalos betegseg akkor ezekkel a kis problemakkal egyutt lehet elni.
2012. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a rokonságod arra gondolt, hogy ha már van gyerek, az már nem lesz olyan gondtalan világ nektek mint most ahogy éltek. Szerintem ti nagyon szerelmesek vagytok, ez érződik a leveledből. Tudod amíg nem volt gyerekem én se tudtam, hogy milyen lesz majd a sajátomat neveleni, hogy nem csak csupa mosolyból és örömből áll a babázás, hanem kemény hónapok az éjszakai szopik miatt, huu a fogzás is nem volt piskóta, na és ez a 3 éves dackorszak ... bizony lesznek nehézségek, de akkor jól jön majd az erős szerelem köztetek, mert egy baba bizony feszegeti majd a határokat és persze egy mosolyával majd mindent és mindenkit elvarázsol :-). Max szemüveges lesz a kicsitek, de ezen ne aggódj, melyikünk nagyszüleinek nem volt vérnyomás gondja??? ugyanmár ezen nem szabad agyalni, nyugi!
2012. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!