Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha PCO-s vagyok milyen vizsgál...

Ha PCO-s vagyok milyen vizsgálatok várnak rám? Hormongyógyszert kapok? Mennyi idő múlva lehet baba? Már előfordulhat, hogy köv hónapban?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Vérvétel, hogy a hormonjaidat ellenőrizzék és persze a cukrodat is. Ha gyanús a cukor eredményed, elküldhetnek inzulinrezisztencia-vizsgálatra, endokrinológushoz. Ha szükséges kapsz metformint. Persze lesz uh, hogy a petefészkeidet is ellenőrizzék. Ha sokáig várat magára a baba, lehet, hogy csinálnak laparoszkópiát: ezalatt csinálhatnak petevezeték-átjárhatóságit és megégetik, vagdalják a petefészkeket, hogy ki tudjanak szabadulni a felgyülemlett, visszamaradt peték/ciszták. Erre persze nem feltétlen lesz szükség. Ha szükséges, hormongyógyszereket is kaphatsz, és igen, már előre is sikerülhet. Azért, ne éld bele magad, mert sajnos sokaknak nem sikerült elsőre. Én azon szerencsések közé tartozom, akinek két kúrából, mind a kétszer elsőre sikerült. Sajnos az első baba elment a 7. héten, de rá fél évre újból sikerült teherbe esnem stimulálással és ma már itt van velünk a gyönyörű kislányunk. Ne aggódj, ma már nagyon jól kezelhető betegség a pcos. Kitartás és meg lesz az eredménye!

2009. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Endokrinológushoz évek óta járok.Cukromat tegnap este mértük, úgy hogy ettem édességet, 6,8 volt.Ez milyen eredmény?Jobb lenne éhgyomorra?Hormongyógyszereket én nem szedhetek.
2009. aug. 5. 12:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából, ha az éhgyomri cukor jó, de a terheléses (evés után, vagy cukros léivása után) nem, azt kezelni kell, és inzulinrezisztenciát kell nézni. Ha ugyanis eszel és a cukorszinted nem áll rövid idő után vissza a normális értékre, akkor valószínűleg inzulinrezisztenciád van, ami jellemző is a pcos-ra. Metformin szedése segíteni szokott, ennek rendezésében. Ha nem szedhetsz hormonokat és hiszel a természetgyógyászatban, homeós dolgokban, nézz körül az oldalon, mert sok lány iszik cickafark-, palástfű teát, ami, ha olvasgattam segít beállítani a ciklusukat és a peteérést is segíti. Remélem, nem írtam butaságot, mert én nem ismerem ezeket a gyógynövényeket, de sokan tudnak majd segíteni, ha még nem ismered, használod őket. Egyébként, miből gondolod, hogy pcos-d lenne? Ha van spontán ciklusod, peteérésed, akkor spontán is teherbe eshetsz és akkor nem is kellenek a hormongyógyszerek.

2009. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert ma van az 52. napom,elvileg júli 4-5 volt peteérésem,2 hétig a mikroszkópom páfrányt mutatott,aztán semmit.Most meg vasárnap, hétfő halvány csíkot mutatott az ovu teszt, tegnap meg erősebbet.Tehát már csak a PCO-ra tudok gondolni.Ja,és 3 negatív terhességi tesztem van.Köszi a választ, körül nézek a gyógynövények között.
2009. aug. 5. 12:55
 5/7 A kérdező kommentje:

Tünete lehet még a néha hasszúrás,felfújódás, derékfájdalom?

És a mellem is nőtt egy picit, pár csepp tej jött belőle.

2009. aug. 5. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Arról hallottam, hogy valamelyik hormon okozhat tejcsorgást, de nekem nem volt. Ha cisztásak a petefészkeid, esetleg azok okozhatnak hasszúrkát vagy hasfeszülést.

Többet megtudhatsz a www.pco-szindroma.hu-n.

2009. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Majd holnap már megtudom, hogy mi a helyzet.
2009. aug. 5. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!