Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki szerint mennyi az "ideális...

Ki szerint mennyi az "ideális súly" a gyerekvállalás előtt? Vagy ez nem számít igazán?

Figyelt kérdés
174 cm vagyok és 60 kg.A BMI-m 21 körül van, a testzsírszázalékom 18,5% a víz kb 62%. 30 éves vagyok!Ez szerintetek jó a babavállaláshoz?Vagy nem számít?
2012. okt. 10. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

En 176 vagyok /pillanat 59kg,ket kilo ido oda mozog...

6. honapja probalkozunk a babaval,szerintem en normalisan nezek ki,nem mondhatni sovanynak sem....

szerintem nem a testsulyon van a hangsuly,marmint aki korosan sovany,vagy tul kover az termeszetesen nem jo,de a te sulyoddal szerintem egyaltalan nincs baj,mintahogy az ennyemmel sincs....

2012. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztem az számít, ha nagyon el van hízva vki. De azon kívül ne görcsölj rá, h minden tökéletes legyen. A baba méretei is el szoktak térni a normáltól, ill. te sem biztos, h ideális súlyban leszel terhesség alatt.

Én pl. 52 kilóval indultam (6kilóval voltam kevesebb a normálnál) 72-vel mentem szülni. Amikor mondtam, h 20kilót szedtem fel, nem hitték el. Nem látszott. Most szülés után 7 héttel 60kiló körül mozgok, de sokat "nyomnak" a melleim ebből :P

2012. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Igen, én is így gondolom. nem is attól félek, hogy sokat híznék, én KISMAMA szeretnék lenni!Majd próbálok azért figyelni, sokat ne hízzak!
2012. okt. 10. 11:54
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Elso vagyok :)

en tudom,hogy ezert "aggodsz",de hidd el,ezert nem kell a sullyoddal jatszani,hogy most fogyjal,vagy hizzal hozza,mert ugye az sem jo 5let...

tehat maradj ilyen amilyen most vagy,szerintem tenyleg szuper a sulyod,es ha egeszsegesen eszel,mozogsz is valamennyit,semmi problema nincs! :)

Ovukor kapjatok el egymast,es akkor meglesz a siker :)))

Miota probalkoztok?

Mar irtam,hogy mi a 6. honapja, elso baba lenne,es 22 vagyok :)

2012. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
A JELENTŐS túlsúly akadályozhatja a teherbeesést, egyébként nincs jelentősége.
2012. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!1-nek: még most kezdenénk próbálkozni, túl vagyok már egy kis "felkészítésen", lehet más szerint butaság, én szakemberek beszámolóit, javaslatait hallgattam, és elkezdtem szedni, férjemmel közösen folsavat, B-vitamint, neki adok E-vitamint is.Azt olvastam a szervezetnek kell fél 1 év, hogy felkészüljön az anyaságra!Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszünk, igazából a zsíros ételeket kerüljük, szerintem egészségesen élünk, no cigi, no alkohol...jövőre szeretném ha összejönne!Olvastam nemrég itt, hogy félnek a 2013-as évtől, szülni!!!Atyavilág!Hát én meg olyan boldog lennék!Mit bánom én, hogy 2013...akkor az lenne a legkedvesebb évem....
2012. okt. 10. 12:03
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
a testsúly szerintem nem igazán fontos! ne legyen inkább túlsúly! inkább a hormonok számítanak! az legyen rendbe a többi meg vonzza maga után! legalább is szerintem!
2012. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mennyi az ideális vagy számít e,de én "kövéren" is rögtön terhes lettem!:)

170cm vagyok és 89kg lettem terhes. 12kg híztam összesen. 29éves voltam mikor fogant a lányom,és 30évesen szültem.

2012. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ennyire nem kell patikamérlegre állítanod a súlyodat. A tiédhez képeset én pár kilóval több vagyok, kétszer estem elsőre teherbe (az más kérdés, hogy a második terhességem nem volt szerencsés kimenetelű - de ez nem a kilókon múlott).

És én is szeretnék 2013-ban szülni. :)

2012. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es!Akkor itt most jól összejöttünk!Én is szeretnék 2013-ban, nagyon!!!Remélem mindkettőnknek összejön:-)
2012. okt. 10. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!