Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteéréssel kapcsolatos kérdések?

Peteéréssel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

1. akik nem félidőben estek teherbe, kitolódott a peteérés.? ugyanúgy voltak jelei, mintha félidőben történt volna.?


2. lehetséges, hogy cikluson belül kétszer is legyen pé? ha igen, ugyanúgy vannak jelei mint mondjuk az elsőnél?


3. ha volt tojásfehérjés nyák + pár napra rá megemelkedett a hő akkor megvolt a pé?


köszönöm a válaszokat


2012. okt. 11. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!!

remélem nem írok hülyeséget de megpróbálok válaszolni!

nekem pl.soha nincs 14 napon a pé-m!mindig később van! tehát 16-23 nap között! így 30-36 naposak a ciklusaim!!igen van jele a pé-nek!! én mindig az ovutól számolom a 14 napot és meg is jön akkor!

én hallottam olyat ,hogy 1 ciklusba 2-szer is volt pé!

a tojásfehérjés nyák és petefészek fájdalom az ovu jele! ha megemelkedik a hő akkor volt ovu! de aki hőmérőzik az tudja,hogy pl. ciklus.hu csak 5 nap után húzza be de csak akkor ha egyértelmű az emelkedés!

2012. okt. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem teljesen igaz, hogy félidőben van peteérés, az csak a 28 napos ciklusra jellemző. Hosszabb ciklusnál már nem igaz. A luteális szakasz (a peteéréstől a menzeszig) hossza kb. 14 nap, ez a fix. Tehát pl. 30 naposnál a 16. napon, 32-nél a 18 napon stb. várható a peteérés. Jelei természetesen ugyanazok, bármelyik napon is van. Lehetséges 2-szeri peteérés egy cikluson belül, hiszen így születnek a kétpetéjű ikrek, viszont ezek a petesejtek közel azonos időben szabadulnak ki. Ha a tojásfehérjés nyák után megemelkedik a hő, akkor minden bizonnyal megvolt az ovuláció.
2012. okt. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor végül is jól mondtam??nem??

első voltam!

2012. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igen jól írtad. :) Én csak megpróbáltam általánosabban elmagyarázni, hogy hosszabb ciklus esetében miért nem félidőben van, mert te a saját példádat írtad le, és nem biztos, hogy úgy teljesen átlátja a kérdező. De egyébként jó volt.
2012. okt. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

oké!!

igazad van második!!elég hülyén fogalmaztam!

hát nekem elég ingadozó mikor jön meg így hőmérőztem egy ideig és akkor be tudtam lőni mikor van ovum!meg persze éreztem,érzem az ovut!ami jó! bár hiába nálam minden rendbe (elvileg)ha a páromnál baj van!!ja és volt 2 hónap amikor 36 napra jött meg de már 2 hónapja jóval rövidebb a ciklusom!!

első voltam!!

2012. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

és ha kétszer van peteérés, akkor is ugyanazok a tünetek mint az elsőnél?


nekem 9-10. naptól kezdve van tojásfehérjés nyákom 4-5napig. de mondjuk a rá egy hétr megint lenne, akkor ismét tojásfehérjés nyák, stb?

2012. okt. 11. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!