Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek pajzsmirigy alulműködés...

Akinek pajzsmirigy alulműködés miatt nem jött a baba, mit kellett szednie és mennyit?

Figyelt kérdés

2,86 a pajzsmirigyem, ami normálisnak számít, ha az ember nem szeretne babát.... A háziorvos semmit sem kezd vele, mivel határértéken belül van... Úgy tudom hogy 1 körüli érték jó a babásodáshoz! :)

Aki ilyen helyzetben volt mit szedett rá és mennyit?



2012. okt. 13. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Ez az érték, sztem teljesen jó ahhoz, hogy teherbe ess. Nekem 3 körüli értékkel fogant meg a kislányom. Igaz én jártam előtte is félévente dokihoz, most mióta terhes vagyok két havonta kell, de amióta meg lett emelve a terhesség miatt a gyógyszer adagom azóta mindig 1,30 körül van a tsh-m. L-tiroxint szedek és abból is a 75 mg-sat. Ezért jók az értékeim. Előtte volt, hogy 25 ill. 50 mg-ot szedtem, de a baba miatt meg kell a dokinak valamennyire emelni az adagot.

Azt tanácsolom, hogy ne a háziorvosod véleményére adj, hanem kérj tőle beutalót az endokrinológushoz, és inkább ő mondja, hogy mi az ami neked jó!

Sok Sikert!

34 hkm

2012. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
l-tyroxint, letroxot, eutyroxot. keress egy jó endo dokit.
2012. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia! igaz nekem még nem aktuális a baba dolog, de majd később nagyon szeretnék.


nekem is alulműködik, plusz a tpo-m 60 helyett 700, én letroxot szedek 50-es felét.

2012. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia, én sajnos terhesen lettem pajzsmirigyes beteg, utólag lettem kezelve, de így is sikerült teherbe esnem. mert hogy jódot szedtem napi 100/nem tudom milyen egységben, annyit mint a terhesvitaminokban van. próbáld pluszban ezt szedni, és még véletlenül se a jódmentes elevitet szed majd, mert az neked kevés lesz. az értéked valóban nem rossz.és ahogy az előttem válaszolók írták, tégy úgy.
2012. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!


Szerintem keress fel egy endokrinológust...első terhességem után lettem én is pm beteg (hasimoto). Szerettünk volna idén már tesót és kiderült hogy mi a bajom...

Letrox 50-et szedek, még nem állt be a szintem...de nekem azt mondta a dokim, hogy babához 2 alatt kell lennie a TSH-nak 1,3-1,5 között a legjobb, mert esetleg lehetsz terhes, DE ha hajlamos vagy rá, könnyen elvetélhetsz!!!


Majd írj, hogy mi volt!

2012. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm szépen a sok tanácsot!!!! Az endokrinológushoz a háziorvos ad beutalót, vagy kérjek a nőgyógyászomtól?? És ilyenkor hogy van? Kapok gyógyszert és rendszeresen ellenőrzik utána a pajzsmirigy működést?
2012. okt. 14. 19:39
 7/7 anonim válasza:
100%

Hát, a háziorvos ad beutalót, de a nőgyógyász írjon 1 papírt szerintem, hogy miért is kell a további kivizsgálás...én pl. nem vártam meg az sztk-s rendelést, elmentem magán dokihoz...és 6000.- ft-ból megúsztam az uh-ot, vérvételt, rendelést...és már 3 hete szedtem a gyógyszert mire az sztk-ban bekerültem volna a rendelésre...és csak utána küldtek volna uh-ra, vérvételre...stb...


Néha megéri 1 kicsit áldozni a gyorsaságra..pláne, ha a hőn áhított cél a fontos!!!!


Majd írj, hogy mit mondtak!

2012. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!