Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » GYermektervezéssel kapcsolatba...

GYermektervezéssel kapcsolatban tudtok nekem segíteni, hogy mennyi és milyen támogatást ad az állam?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha oda kerül a sor és meglesz legalább az egy éves munkaviszonyom (minimálbéres közalkalmazott

(70760.-) vagyok,tehát a felsőiskolás éveim felesleges időpocsékolás volt.) akkor egy gyerek után mit és milyen összegben vagyok jogosult megkapni illetve igényelni?És az adott dolgok meddig járnak?


2012. okt. 14. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ameddig dolgozol fizetést kapsz. Amikor gondolod, eljössz táppénzre. A minimálbér 60%-át fogog kapni, ami 42ezer ft körül van. A terhességed 91. napjától jár adókedvezmény, ami megdobja kb 10ezerrel a táppénzt, így kapsz havonta kb 52-t. Más nem jár terhesség alatt. Szüléskor kapsz egy egyszeri 60ezer ft-os támogatást. Miután megszületett jár a családi pótlék, kb 12ezer ft. Jár fél évig a TGYÁS ami egy kicsit lesz csak több mint a táppénz. Utána jár a GYED majd a GYES (ezek mindenképp) de az még olyan messze van, hogy addig úgyis változik az összege.
2012. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A GYed és a Gyet mikortól jár és meddig? Valamint hogy számolják ki a fizetésem 60%át? Átlagot vonnak az eddigi havi kereseteimből vagy a legutolsó három hónapot nézik vagy hogy?
2012. okt. 14. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Igénylés előtti évben elért bruttó jövedelmet veszik alapul, annak 60%-a a bruttó táppénz (minimálbér után ez bruttó 55800, nettó 47 ezer, adókedvezménnyel nettó 55800).


A tgyás és a gyed alapja szintén az igénylés előtti évben elért bruttó jövedelem mértéke mindkettőnek 70%, levonás tgyásból 16% szja, gyedből 16% szja meg 10% nyugdíjjárulék.


A tgyás 168 napig jár (és szülés előtt max. 28 nappal kérhető), gyed annyi napig jár, amennyit szülés előtt biztosításban töltöttél, de max. a kicsi 2 éves koráig. Utána a kicsi 3 éves koráig jár a gyes, ami a mindenkori öregségi nyugdíjminimummal megegyező összeg, jelenleg bruttó 28500, nettó 25650.

2012. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát nem gyerekjáték :) De amjd csak lesz valahogy...csak azaz ironikus,hogy a kisebbség 0 jogviszonyra szül 5-6 gyereket én meg egyet sem merek, mert hogy "mire?".
2012. okt. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!