Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a különbség a szülész-nőgyó...

Mi a különbség a szülész-nőgyógyász és a nőgyógyász között? Akinek az előbbi van, annak nem kell szülésznőt fogadnia?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi a külömbség, nekem szülész-nőgyógyászom van, és volt szülésznő is a szülésnél bennt. Én a zülésznőt nem fogadtam, az éppen ügyeletes volt nálunk, de nagyon helyes volt.
2009. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szülésznőt nem KELL fogadni,, csak ha van olyan, aki elnyerte a bizalmad és mindenképp vele szeretnél szülni. Egyébként minden szülésnél van szülésznő, ha nem választott, akkor az ügyeletes.
2009. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász csak vizsgálgat. A szülésznél szülsz. Mindkettő orvos. Ha a nőgyógyászod (aki vizsgálgat) egyben szülész is, akkor tudsz nála is szülni, ha akarsz és felfogadod.

Ettől függetlenül (hogy a szokásos szülészednél szülsz, vagy egy tök újnál) lesz bent szülésznő, aki lehet az éppen ügyeletes vagy lehet egy fogadott. A fogadott csak rád figyel és egy zökkenőmentes szülésnél igazából ő végzi el a munka dandárját, nem a doki. Ha nincs fogadott szülésznőd, akkor ott lesz az ügyeletes. Ha több szülés megy egy időben, akkor nem csak veled foglalkozik.

Tehát se szülészt (orvost) se szülésznőt nem KELL fogadni, minden rajtad áll, megfelel-e neked az éppen ügyeletes, aki esetleg nemcsak veled foglalkozik, vagy kell neked az ismerős, "saját", aki csak veled van.

2009. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász nem vezet le szülést. Mivel más a szakterülete, nálunk van onkológiai nőgyógyász, ő nem fogad terheseket.

Szülésznő mindenképp lesz bent a szülésnél, ő segít az orvosnak, és persze neked.Előkészíti a szülőágyat, felrak az nst-re, meg is vizsgálhat, ő szól az orvosnak, ha jönnie kell, mivel az orvos nem ül melletted 10-12 órát. A szülésznő igen:)

2009. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már értem. Köszönöm szépen a válaszokat.
2009. aug. 7. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!