Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormonvizsgálat! Milyenek az...

Picsusz kérdése:

Hormonvizsgálat! Milyenek az eredményeim?

Figyelt kérdés

Ma jött meg az eredményem,és csak jövőhéten megyek vissza az endokrinológushoz,és addig is szeretném tudni,hogy milyenek az eredményeim.Persze babát szeretnénk....

FSH:2.3 mU/ml

LH:1.2 mU/ml

Prolaktin:9.1 ng/ml

anti TPO:38 IU/ml

Thyreotrop hormon meghatározása:2.170 IU/ml

T4 szabad frakció meghatározása:1.18 ng/dl

Kortizol meghatározása:24.9 ng/dl

DHEA-sulfát:8.09 mol/l

Ösztradiol meghatározása szériumban:92.28 pg/ml



Néztem én a neten,hogy jók e az eredményeim,nem találtam kiugróan magas értéket,de mi van ha nem jól néztem?Kérem aki tudja esetleg,hogy milyenek ezek az eredmények,segítsen nekem.


2012. okt. 19. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mikor volt a vérvétel? Hanyadik ciklusnapon?
2012. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mivel elég rendszertelen a mensesem,utoljára 120 napra jött meg.A dokim mondta,hogy azért a vérvétellel ne várjak addig,így időpontot kértem,ami volt 1 hónap,ugyhogy nem volt meg.Utána jött meg 4 napra.
2012. okt. 19. 19:18
 3/17 anonim ***** válasza:

Progeszteront nem is néztek?

Egyébként nem lehet jó a hormonvizsgálat eredménye, ha 120 napra kimarad a mensid.

2012. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ennyit néztek amit leírtak.Hát gondoltam,hogy van valami ha így kimaradozik,meg nem is esek teherbe már egy ideje.Na de így akkor az eredményt nem lehet értelmezni,ha nem a mensim 3.napján mentem?
2012. okt. 19. 19:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát ha 4 nappal utána jött meg, akkor a luteális fázis normálértékeihez kellene hasonlítani az eredményeket.
2012. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Itt az eredményemen akkor a luteálishoz viszonyítva a referencia érték közé esik mind.Nah ezt nem tudom,hogy jót vagy rosszat jelent.Ha valami nagyon rossz,akkor az eredményemen kiemelték volna?Mint a sima vérvételnél van a + - ! jel.
2012. okt. 19. 19:50
 7/17 A kérdező kommentje:
2 hét múlva hétfőn megyek csak vissza az endokrinológushoz,már nagyon várom mit mond.Remélem ez alapján tud segíteni,és nincs semmi komoly baj.
2012. okt. 19. 19:52
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát igazából szerintem ebből nem sok derül ki. Progeszteront pont nem néztek, ami megmutatná, hogy legalább peteérésed volt-e.

Az anti-TPO-d kicsit magas, ami autoimmun pajzsmirigy betegséget jelezhet. Bár nem tudom ekkora eltérés számít-e.

Szerintem ez alapján csak pár dolgot ki lehet zárni....

Nekem is volt olyan leletem, ahol minden érték a normál tartományban volt, mégis PCOS-em van.

2012. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És akkor ilyenkor mi lesz?Nekem így elég nehéz ez a vérvétel,hogy a mensi 3.napjára essen,hisz ezt nem tudom kiszámolni,mert mivel írtam hol 50 napra,hol 120-ra jön meg.Ráadásul csak időpontra veszik le a vért,ami még inkább lehetetlen az én helyzetemben.Szerinted ilyenkor mit csinál majd a doki?Vagyis mi következik?Gyógyszeres kezelés?
2012. okt. 19. 20:05
 10/17 anonim ***** válasza:
A doki ez alapján biztos okosabb lesz, mint én. Gondolom ezek alapján ki tud zárni egy csomó betegséget, és ki tudja találni, hogy mi lehet a baj és olyan irányban vizsgálódni.
2012. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!