Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed AB után mekkora a...

Missed AB után mekkora a meddőség esélye? Ugyanannyira nagy, mint egy művi terhességmegszakítás után? És mennyire fejlett egy 5-6 hetes baba?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és sajnos az első terhességem nem maradt meg. A művi befejezés pedig ugyanúgy zajlott technikailag, mint egy abortusz. Főként abortuszos fórumokat találtam és ott azt látom, hogy elég nagy az esélye a meddőségnek, annak, hogy ne lehessen többé gyerekem. A másik dolog pedig ami nagyon szíven ütött, hogy különböző képeke és videókat láttam belinkelve és sokan írják, hogy egy ekkora embriónak már mindene megvan. Az orvos pedig nekem azt mondta, hogy még csak a petezsák látszott, az embrió még fél centi sem volt... Csak azért mondta, hogy megnyugtasson? Bocsánat a nagy összevisszaságért, de eddig nem gondoltam erre a történetre annyira tragikusan, de most az olvasottak eléggé felkavartak...

2012. nov. 1. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel gyakorlatilag ugyanúgy zajlik, mint egy élő terhesség megszakítása, így a kockázatok is ugyanazok. Viszont manapság már igen kevés az esély arra, hogy emiatt meddővé váljon vki, szerintem felesleges miatta aggódnod.

Főnővér mesélte a kórházban, hogy volt olyan nő, aki 9 gyereket kapartatott ki (azok nem missedek voltak....). Tehát még a 8.!!! abortusz után is teherbe tudott esni.

Ha szétnézel itt az oldalon, rengeteg nő van, akinek missed ab után egészséges gyermeke lett.


[link]

Egy hat hetes embrió kb. így néz ki.

De nálad simán lehet, hogy már hamarabb elhalt a terhesség, így tényleg nem sok minden volt még a babából.

De ne gondolj erre, hisz nem tehetsz arról, ami történt!

2012. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyiban másabb egy missed ab, h gyakorlatilag egy élettelen embriót szednek ki, neki nem fáj semmije már. Az h ez mennyire veszélyes....? Hát figyelj, ha jól csinálja a doki (és miért ne csinálná, neki is érdeke)egy missed ab. (vagy abortusz) után még nem akkora a meddőség esélye. Minél több alkalom van, annál rizikósabb. Egy 5-6 hetes embriónak még nincs meg mindene, még kisbaba formája sincs, az kb. a 11-12. héten alakul ki.
2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, volt missed AB-m, szintén a 6.héten, tapasztalatból beszélek tehát, és csak nyugtatni tudlak! Azóta csodaszép, egészséges kislányunk született...Missed AB-ra rá kb 8 hónapra estem teherbe...ő már megmaradt....:) Ne izgulj emiatt!!!Ahogy az előttem szóló írta 6 hetesen nincs még meg mindene korántsem... Pajzsmirigy értéket néztek nálad? Mert nekem amiatt ment el az első...
2012. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne ilyenekkel foglalkozzál. A meddőség esélye elég kicsi a missed ab után. Gondolj csak bele, miért is lennél meddő egy kaparás után? Ha a műtét során komplikáció lép fel, az már jelenthet a későbbiekben problémákat, de a valószínűsége kicsi.

Nekem is volt 1 missed ab-om. A műtét közben kilyukadt a méhem, felvágták a hasamat és összevarrták. Nagyon szenvedtem, piszkosul fájt. De még ezek után is, 3,5 hónap múlva, az első próbálkozásra megfogant a kislányom.

2012. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanolyanok az esélyek, mint a "sima" abortusznál. De gyakorlatilag nagyon kicsi az esély a meddővé válásra, csak az abortuszosokat szokták ezzel riogatni.

Az, hogy hogy nézett ki a baba, attól függ, hogy mikor halt el. Lehet, hogy már sokkal korábban elhalt, csak később vették észre (nálam ez volt). De igazából teljesen mindegy, hogy hogy nézett ki, ezen ne agyalj már.

Megerősítésként egy példa: nekem a missed ab utáni második hónapban sikerült ismét teherbe esnem és most van egy gyönyörű 8 hónapos kisfiam.

2012. nov. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Ezzel csak az abortuszellenesek riogatják a népet.

Ezúton is gratulálok nekik, marhára elérték a céljukat.


Valóban még csak petezsákról beszélhetünk 5 hetesen.


A meddőség pedig nagyon nagyon ritka. Főleg a mai technikákkal. Azért sokat fejlődött az orvostudomány, nem lesz semmi baj.

2012. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg csak petezsák van ilyenkor. Sokan emiatt kb 8 hetesen mennek csak el az első nőgyógyászati vizsgálatra. Sokan csak annyit érzékelnek egy 4-5 hetes terhességből, hogy késik a menstruáció. Nyugodj meg, próbáld meg feldolgozni, elgyászolni, és ha letelik a várakozási idő, amit az orvos mondott, kezdjetek el újra próbálkozni, egy újabb baba gyógyír lesz a lelkednek!
2012. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!