Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő után jut el egy...

Mennyi idő után jut el egy pár a kivizsgálásoktól, az első inseminációig, vagy lombik programig? Mennyi idő van például két insemináció között?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Általában 1 év próbálkozás után, amennyiben nem találtak olyan problémát, amire gyógyszeres kezelés nem jó.

Először inszemeket csinálnak, ha nem sikerül, utána lombik. Nekem 3 egymást követő hónapban volt inszem. Peteéréskor 2 egymást követő nap (pl.: hétfőn és kedden). Ha nem sikerül, akkor a következő hónapban újra.

2012. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg Te azt kérdezed, hogy az első konzultáció után mennyi idővel lehet belevágni, nem?

Mi elmentünk a Kaáliba egy konzultációra, ott felírták a szükséges vérvételeket, azokat amint lehetett, megcsináltattuk. Utána nekem kellett egy HSG vizsgálat, és ott az egyik petevezetékem átjárható, a másik zárt, ezért azt mondta az orvos, hogy próbálkozzunk pár hónapot, hátha most ugye a kontrasztanyaggal átmosta jól.

Közben kiderült, hogy a hormonjaim sem jók, magas a prolactinom, erre most gyógyszert szedek.

Ha lemegy a normál szintre, de nem lesz baba, visszamegyünk, és remélem, hogy a meglévő leletekkel már gyorsan fog menni, ha lombik lesz.

Szóval elég gyorsan megy szerintem, ha minden hormon rendben lesz a vérvételek során.

Inzulin rezisztenciát nem mindenhol javasolnak, de szerintem mindenképpen csináltass, ha ki tudod íratni magadnak a vizsgálatot, mert ez is fontos nagyon.

2012. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az első konzultáció után 2 hónappal kezdtem az első inszemet. A sok-sok vérvétel és az eredményre való várakozás miatt húzódott el ennyire. Majdnem belefértem az 1 hónap várakozásba, de késett egy leletem és emiatt csúszott.


Tehát 2 hónap. Az inszemek között nincs időhúzás.

Minden hónapban van inszem, de a 3.inszem után javasolnak 1 hónap pihenőt.

Én már az 5. inszemen vagyok túl.

2012. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!