Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van, aki ilyen értékekre szed...

Van, aki ilyen értékekre szed gyógyszert? Glukóz 0' 4,8 mmol/l Glukóz 60' 4,2 mmol/l Glukóz 120' 3,9 mmol/l Inzulin 0' 6,2 Inzulin 60' 62,9 Inzulin 120' 32, 0

Figyelt kérdés
Az endokrinológus szerint nem indokolt, mert a HOMA érték (évc x éins/22,5) csak 1,3 és 4 fölött kóros. Babát szeretnénk, 2 sikertelen inszemináción vagyok túl.
2012. nov. 19. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 120 perces inzulinom 2 alatt van, és így is azt mondta ma a nődoki, hogy érdemes lenne megpróbálni a Metformint, mert így is segíthet, hogy nincs IR.

Szerintem ez a 62-es meg 32-es érték nem olyan alacsony.

2012. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem is visszaesett a 120nál a cukrom, így IRt mondtak rá és gyógyszert szedek (2x500 mg Merckformin XR). Az mindegy, hogy az inzulin beleesik e a határértékbe, attól még lehet IR.

Szerintem szedd és remélem a harmadik inszem már sikerül. Mi még nem próbáltuk. Talán mostanában.

2012. nov. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom segítek-e, hátha...


Nekem ugyan nem csináltak ir vizsgálatot, de a mensmentisben az endokrinológus azt mondta, hogy mivel a 120 perces vércukrom alacsonyabb a 0 percesnél, szinte biztos az IR.


Én 3*500 merckformint szedek,odafigyelek a kajára és mozgok.


Nagyon hamar megszűntek a tüneteim (közti vérzés,többször egy ciklus alatt). Most már remélem hamarosan a baba is jön.


Ja, és amúgy meg a hormoneredményeim rendben vannak/voltak, mègis tüneteket okozott az IR.

2012. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre egyértelműen gyógyszer kell, elég komoyl ir-ed van bár ez leginkább akkor látszana ha 30 percnél is nézték volna. Abból, hogy már 60 percnél lezuhan a cukrod egyértelműen látszik.
2012. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor keresek egy másik endokrinológust.
2012. nov. 20. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!