Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok pár hetes, meg...

Terhes vagyok pár hetes, meg kell mondjam a munkáltatomnak csak félek nehogy kirugjon. Van törvény rá, hogy terheseket nem rughatnak ki?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Minnél hamarabb közöld a munkahelyeden.Jár a felmondási védelem.Viszont ha határozott idejű a szerződésed és nem hosszabbítják meg ha lejárt a szerződés már nem illet meg.(én így tudom)Nagyon nyomós okkal küldhetnek csak el.
2012. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerem pontosan a törvényt, de minek már most elmondani neki!!!??? Egyrészt azt hiszem te is jobban jársz, ha dolgozol még terhesen, ráérsz közölni vele bőven a 12. hét után. Ha a 12. hét mondod el, hogy babás vagy, akkor is lesz bőven ideje új embert felvenni helyetted. Kirúgni nem fognak, de hogy szülés után visszavesznek az nem garancia. Ha nem vagy veszélyeztetett terhes és a munkahelyed sem veszélyes akkor nem kell elkapkodnod a hírt...
2012. nov. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen a szerződésed?
2012. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1 vagyok itt egy kis olvasnivaló [link] Az új Mt szerint csak akkor jár a felmondási védelem ha a munkáltató tud róla.Úgyhogy szerintem ne húzd sokáig a dolgot.
2012. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy tudom, hogy az MTK szerint akkor már nincs védelmed, ha terhes vagy, de még nem tudja a munkáltató. Korábban -ha ki akartak rúgni, de közölted, hogy Te terhes vagy-, akkor védett voltál.

Most viszont csak, ha bejelented a munkahelyen akkor vagy csak védett. Így bármikor kirúghatnak. Én legalább a főnökömnek elmondanám, ha még a kollegáknak nem is, de a főnököd tudjon róla, persze, majd csak ha bizonyítani tudod, vagyis, ha az orvosi papír a kezedben van.

Amúgy: GRATULÁLOK A KICSIHEZ! Tervezett baba?

2012. nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Viszont ha határozott idejű szerződésed van akkor nem kötelező meghosszabbítania.
2012. nov. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
határozatlan idejűa szerzodesem
2012. nov. 24. 18:17
 8/14 A kérdező kommentje:
nem hiszem ,hogy kirugna de azért félek
2012. nov. 24. 18:18
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen szerttük volna,nagyon örülünk neki meg aa kisfiam is.
2012. nov. 24. 18:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Írásban be kell jelentened. Akkor vagy védett.
2012. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!