Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez a törvény még mindig...

Ez a törvény még mindig életben van? Még mindig védik azokat a nőket akik valamilyen meddőségi központba járnak, és meg van a meddőség oka?

Figyelt kérdés

Leépítés van nálunk. De meddőségibe járunk. Szeretném tudni, hogy ezzel kitudom-e védeni ha a munkáltató fel akar mondani?


(90§ d bekezdés)


[link]


2011. ápr. 10. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen érvényben van a munka törvénykönyve.


Csak az a helyzet, hogy valóban védve vagy a kezelések ALATT, de két kezelés KÖZÖTT nem. Sajna nem egyértelműen van megfogalmazva, így ha pl. beültetésre várva vizsgálatokra jársz, akkor védve vagy, de ha egy sikertelen beültetés után vársz a következő lehetőségre, akkor nem.

A dokiddal beszéld meg, ő talán tud adni olyan igazolást, ami szerint még folyamatban vannak a vizsgálatok, plusz ezerrel drukkolok, hogy egyből összejöjjön a baba:D

2011. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Már meg voltak a kivizsgálások, és kiderült, hogy a bal petevezetékemet ki kell venni. Május 12-én lesz a laporoszkópiás műtétem. Utána ha meg van az is, akkor irány az első lombik beültetés.

2011. ápr. 10. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor védve vagy addig, amíg le nem zárul az első beültetés. Reméljük utána meg már azért leszel védve, mert terhes vagy:)

Hajrá!

2011. ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van védve vagy,ha esetleg az 1.lombik nem sikerül akkor is védve vagy mert,gondolom mentek a 2.ra és csak egy igazolást kérsz a dokidtól és adja is hogy te oda jársz,attól függetlenül hogy 3 hónapot ki kell várni a köv.lombikig.Tulajdonképpen 1 hónapot nem fogsz csak menni a két lombik között,(persze attól függ mekkora a várólista),nekem pl.február végén volt a 1.és nem sikerült,akoor utána márciusban nem mentünk áprilisban meg már kezdödtek a vizsgálatok.Az a lényeg hogy egyből jelentkezzetek a 2-ra ha nem sikerül az1.
2011. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első írja jól. Két lombik között NEM véd a törvény. Akkor sem, ha kötelező a 3 hónap szünet. Én is lombikos vagyok, tehát alaposan utána jártam. Azt mondta a dokim, hogy ő csak a kezelés idejére tud igazolást adni, a köztes időre nem. Munkajogásszal is beszéltem erről, ő ugyanezt mondta. Valóban nem egyértelmű a megfogalmazása a törvénynek, úgy értelmezik, ahogy akarják. De ők meg úgy szeretik értelmezni, ahogy a munkaadónak jó.
2011. ápr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez mennyire tipikus magyar történet, ahány (hozzáértő) ember, annyi olvasata van a törvénynek :(


Nem én, hanem egy ismerősöm az érintett lombik ügyben, én is utánanézettem munkajogásszal, ő is megkérdezte a klinikán. Nekünk a következőket mondták: a klinika 30 napra adja ki az igazolást, hogy kezelés alatt állsz (ez újra és újra megkérhető), tehát ha innen nézzük folyamatos a kezelés. A munkajogász pedig lényegében azt mondta, hogy amíg megvan a következő időpontod, hogy mikor kell menni, addig folyamatosnak kell tekinteni a kezelést. Na, most légy okos :(

2011. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, így nehéz okosnak lenni, hogy az egyik munkajogász ezt mondja a másik meg azt. Szerintem még nekik sem nagyon tiszta.

2011. ápr. 12. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!