Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnátok felvilágosítást adni...

Tudnátok felvilágosítást adni az új törvényről, mely szerint, ha valakit veszélyeztetett terhesként ír ki az orvos táppénzre akkor nem kaphatja meg a táppénz összegét?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy csak akkor jár a táppénz ha nem veszélyeztett terhesként ír ki táppénzre, hanem csak pl.: magas vérnyomás miatt.

2012. aug. 31. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamit én is olvastam már itt pár hete, de ez szerintem nonszensz! Csak van annyi esze az orvosnak, és nyilván van kiskapu, hogy akkor magas vérnyomással, idegkimerültséggel, vagy akármi mással ír ki!

De ilyen törvény nem létezhet, szerintem csak rosszul értelmezte valaki. Szerintem ez alkotmányellenes lenne.

2012. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a táppénz járt, betegszabadságra nem lehet menni.
2012. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
OFF! Első vagyok, és ezt nem igazán értem. Mi a különbség a táppénz és a betegszabadság között? Pénzben kell ezt érteni?
2012. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a betegszabit a munkáltató fizeti, és magasabb az összege, mint a táppénznek. a betegszabi csak 15 nap lehet egy évben, utána átfordul táppénzbe.
2012. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A betegszabadság évi 15 nap,amit a munkáltató fizet.Szóval ha valaki táppénzre megy,ezzel kezdődik,aminek az összege is magasabb mint a sima táppénz.Az újdonság hogy ha veszélyeztetett terhes valaki,nem kapja,illetve nem mehet erre a 15 napra betegszabira,hanem rögtön a 60%-os táppénz jár neki.
2012. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az adozona és hvg oldalán jelentek meg ezek a cikkek, azóta már kiadták a helyesbítést hogy tévesen írták, hogy nem jár táppénz a veszélyeztetett terhességre.
2012. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Meg kell beszélni a dokival, hogy más kódot írjon a betegpapírra, pl influenza, migrén, stb., csak ne terhességgel összefüggő dolgot, mert a HR akkor csak táppénzt könyvelhet, betegszabit nem. És súlyos ezresekről van szó.
2012. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó, jó a válasz! Én voltam aki offolt, és ugyanígy gondolom! Egyrészt ezért fizetjük a tb-t, másrészt ezt a munkáltató fizeti, harmedrészt csak 15 nap... Negyedrészt na nehogy már egy veszélyeztetett terhesség ne érjen fel egy torokgyulladással!!!!!!!!!

Azt gondolom, ez a csalás nem is csalás! Szégyelje magát, aki kitalálta! Pont az nem kap, aki tesz a népért, növeli a népességet.... Hülyén hangzik, de nincs igazam?

2012. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
veszélyeztettre is jár táppénz, sorban adom le én is az ügyfelek igénylését 9-es kóddal, mégis fizet a tb..
2012. szept. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
6-os vagyok azért nem mindenki jár jól a betegszabival,pl. aki a két gyerek között nem megy vissza dolgozni annak a következő tgyás alapja a szerződés szerinti bére,viszont ha más kódot írat a dokival azért a 15 napért akkor a betegszabadság idejére kapott pénz lesz az ellátások alapja ami a fizetésének a 70 %. Én ezzel foglalkozom,tehát nagyon leronthatja következő baba alatt kapott ellátásokat. Nagyon sok szakértői oldalon is direkt felhívják a kismamák figyelmét hogy figyeljenek a 9-es kódra nehogy 6-ost írjon a doki mert ott van betegszabi!!! Ne lázítsunk mert amelyik kismama nem ért hozzá pórul járhat.
2012. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!