Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mutatta ki már valakinek a...

Mutatta ki már valakinek a teszt a mensi előtt 10 nappal, hogy terhes?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem még nem.

De talán akkor érdemes tesztelni, miután kimarad/késik a mensi. Már a kimaradt mensi első napjától kimutatja a teszt ha vki terhes. Asszem ez rá is van írva némelyikre...

2009. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, mert menzi előtt 14 nappal van peteérés, akkor lehet teherbe esni, ha meg is fogan, 4 nap alatt a méhig sem ér el, nem hogy a teszt kimutassa. A tesztek a hcg hormon jelenlétét mutatják ki, ami a beágyazódással kezd termelődni és pár nap vagy jó pár nap kell mire kimutatható szintben lesz a vizeletben (kb menzi napja).
2009. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 nappal mensi előtt pozitív lett a terhes teszt. Kórházban csinálták, nagyon begörcsöltem és bementünk a sűrgősségire, ott csináltak egy teljes labort, az mutatta ki, én is csodálkoztam rajta, de úgy látszik van ilyen.
2009. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A beágyazódásig 10-12 nap telik el, a HCG hormon csak ez után kezd el termelődni. Tehát a fogantatástól számított 12-14. napon érdemes először tesztelni, ami a nem várt előtt maximum egy-két nap, vagy a nemvárt napja. Addig egyszerűen nincs mit mérni a teszttel, és lehet, hogy még akkor is olyan alacsony a HCG szint, hogy a teszt negatívat mutat.
2009. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
21:42-nek: vérből sokkal hamarabb ki lehet mutatni, mint vizeletből, ezen kívül lehet, hogy te korábban ovuláltál és korábban fogantál.
2009. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Azt még senki nem hallotta, hogy attól még mert menstruál eyg nő, lehet terhes? Anyum mindkettőnkkel 4 hóig menstruált. Tehát sztem lehet, hogy a mensi előtt kimutatta, mivel már terhes vagy.
2009. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem, szivem, itt csupa olyan nő van, aki még sose hallott arról, hogy van, aki a terhesség alatt menstruál... :-P


Arról van szó, hogy normális esetben, 28 napos ciklusnál a vérzés előtti 10. nap még csak a fogantatás utáni 4. nap, érted? Ez még túl korai egy terhességi teszthez, mert az a beágyazódás UTÁN termelődő hormont méri, a HCG-t. A beágyazódás meg a fogantatás után 10-12 nappal fejeződik be.


Az, hogy anyukád hónapokig menstruált a terhessége alatt, nem jelent semmit. A terhességi teszt neki is csak a fogantatás uUTÁN 12-14 nappal mutatja ki először a terhességet, a vérzésétől teljesen függetlenül.


És ez áll a kérdezőre is.


A kérdés csak az, hogy mikor volt a fogantatás. A legtöbb nőnek erről halvány fogalma sincs.


Érted?

2009. aug. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért kell lehúzni a válaszom, mikor azt írtam meg, ami megtörtént?????? Igenis hogy többen is menstruáltak már terhesen, ez nem lehetetlen, hahóóóó, sok lehúzós...
2009. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!