Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Komoly gerincferdüléssel...

Komoly gerincferdüléssel lehet problémamentes a terhesség?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki,hogy gerincferdülésem van,mert iszonyúan fájt a hátam.Szeretnénk a párommal babát,de ez a dolog most kicsit elbizonytalanított.Mert sajnos nem emelhetek szinte semmit,mivel rögtön elkezd fájni a gerincem,a baj már sajnos ekkora.És félek,hogy a hízással járó súlyt nem bírja majd a gerincem és mondjuk végig kell feküdnöm a terhességet.Szerintetek lehet ilyen probléma? A másik meg az,hogy eddig mindig abban hittem,hogy a kenguru a legjobb módja a pici baba szállításának,de akkor ezt már el is vethetem,mivel 5 kilónál nehezebbet nem ajánlott az orvos,hogy emeljek.

Ti belevágnátok így,ilyen kilátások mellet a baba vállalásba? Annyira tanácstalan vagyok és fogok erről orvossal is konzultálni,csak nemrég kezdtem el ezen filozofálni és ezért itt kérdezek most.



2012. nov. 30. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez mindenek előtt tényleg az orvosoddal kell beszélned. Reméljük, hogy megfelelő kontroll, esetleg valami gerinctámasztó fűző, haskötő mellett, nem okoz majd problémát a terhesség sem. A súlynövekedés azért nem egyik napról a másikra következik be, tehát a szervezetednek is van lehetősége idomulni a változáshoz.

A baba emelgetése, és ellátása körüli teendőkhöz pedig meg kell próbálnotok már jó előre segítséget szervezni, ha ennyire komoly a helyzet.

2012. dec. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy válaszoltál.Amúgy pont ez az.Nem akarom,hogy más emelgesse helyettem a gyerekemet. Már most ezen görcsölök,mert én leszek az anyja,és nem akarom magam megfosztani ettől az élménytől sem!
2012. dec. 1. 07:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszélj ortopédorvossal, és akkor nem kell ezen görcsölnöd.

Kérdés, hogy milyen állapotban van a gerinced, és hogyan alakul, tehát stagnál-e, vagy rosszabbodik.

Nekem is komoly gerincferdülésem volt, operáltak is, fém rudakkal kimerevítették a gerincemet. 9 hónapja szültem egy egészséges kisfiút, császárral, semmi gond nem volt a terhesség alatt. Emelni nehezen tudok, a földről pl egyáltalán nem tudom felvenni a babát, de szerencsére van segítségem, így nagyon jól elboldogulunk.

2012. dec. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!