Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez a tojásfehérjés...

Hogy is van ez a tojásfehérjés nyák és ovuláció dolog? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Elég sokat bogarásztam itt, de sajnos, egyre jobban összezavar a rengeteg információ. Konkrétan arra lennék kíváncsi, ugye hogy kedden, szerdán és csütörtökön nekem ilyesféle nyákom volt, állítólag ez a termékeny nyák (cilus.hu szerint ma van ovulációm). De sajnos, a párommal betegek voltunk, így az első két napon nem voltunk együtt, nem akartuk egymást még visszafertőzni, de tegnapra jól voltunk, így hát azért együtt voltunk. Ekkor már nem volt túl sok ilyen nyákom, de azért még volt. A kérdésem az lenne, hogy akkor mikor is lehet(ett) az ovulációm? Melyik tojásfehérjés folyásos napon? Ma teljesen száraz napom volt.

Nálatok mi a tapasztalat?


Előre is hálásan köszönöm a segítségetek!



2012. nov. 30. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénenként változhat,nekem például 1-2-3nappal ovuláció előtt van a nyákom nem aznap.
2012. nov. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Olyasmiről is hallottam, hogy érdemes hőt mérni, de ahogy utána jártam, én arra alkalmatlan vagyok. Tehát akkor akár igaza is lehet a ciklus.hu-nak. Egyébként normális jelenség, hogy 2-3 napig is tart (jelen esetben 3) ez a folyás?
2012. nov. 30. 22:48
 3/10 anonim ***** válasza:

"de ahogy utána jártam, én arra alkalmatlan vagyok"

Miért? Bocsi, de nem tudom elképzelni, hogy hogy lehet vki alkalmatlan rá:D

2012. nov. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy én elfelejtkezem róla, így reggel futkorászás lenne a hőmérőért, vagy ha bent hagynám, jellemző lenne, hogy későn jut eszembe. Még jó régen kíváncsiskodásból próbálgattam, hogy hogy néz ki ez az egész, (minden komoly szándékot nélkülözve) és sajnos, nem működött.
2012. nov. 30. 23:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem régóta próbálkoztok, szerintem hagyd egyenlőre a tudományos módszereket!:)
2012. dec. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen,lehet több napig is ilyen folyásod.
2012. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem olyan régóta próbálkozunk, igazából csak kíváncsi vagyok, és szeretném magam jobban megismerni. Olyan sok mindent olvasni itt, és ez felkeltette az érdeklődésem.
2012. dec. 1. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell rakni magad mellé a hőmérőt. Ha egy ideig csinálod, utána már teljesen automatikus lesz, csak meg kell szokni.
2012. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy van a nyák, hogy először ragadós, kevés, ami rátapad a bugyira, tehát nem folyós, és nem fehér, inkább világossárga. Utána jön a tojásfehérje, és ez több napig tart (2-3).

Olvastam egy nagyon jó teherbe eséses könyvben, hogy az alábbiak szerint alakul a nyák:

1. mensi

2. kevés, sűrű nyák

3. átmeneti nyák

ezek megtermékenyítésre alkalmatlan időszakok

4. tojásfehérje szerű, tiszta, nyúlós nyák

5. vaskosabb, átmeneti nyák

6. vaskos, nagy mennyiségű, fehér nyák

ezek megtermékenyítésre alkalmas időszakok, a legjobb a 4. pontú nyák, ilyenkor nyitott a méhszáj.

Ajánlom olvasásra: Marina Nicholas: 3 lépés a termékenységért c. könyvét, szuper dolgok vannak benne.

2012. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Máris sokat tanultam! :)
2012. dec. 3. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!