Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek nem átjárható a...

Ha valakinek nem átjárható a petevezetéke annak van valami jele?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet észlelni, ha valakinek el van záródva a petevezetéke? Hogyan lehet kezelni? AKkor van peteérés, csak nem tud kiszabadulni?
2008. máj. 27. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az elzáródásnak semmilyen tünete, azon kívül, hogy nem esel teherbe, persze ezt más is okozhatja.

Így van, van peteérésed, de a petevezeték egy ponton el van záródva és a spermiumok nem tudnak elérni, találkozni a petesejttel, ezért nem jön létre a megtermékenyülés. Ilyenkor a petesejt felszívódik a hasüregben, és rendesen menstruálsz.

A petevezeték elzáródást sajnos egyszerű uh-gal, vagy orvosi vizsgálattal nem lehet megállapítani. Erre van az un. átjárhatósági vizsgálat, latinul HSG. Ekkor egy csövön kontrasztanyagot juttatnak a méhüregbe, és egy röntgennel figyelik, hogyan töltődik fel a méhüreg, a petevezetékek. Ekkor látható az elzáródás pontos helye, amit egy rövid műtéttel meg lehet szüntetni a legtöbb esetben.

2008. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy én is belekérdezek, de ez engem is érdekel..

Ha babát szeretnék, és megkérem a dokim nézenn meg mindent, hogy nincs-e akadálya a teherbeesésnek, ezt is kérhetem egyből rutinnak, vagy ezt csak indokolt esetben csinálja meg?

2008. máj. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló vagyok. Én úgy tapasztaltam (Békés megye), hogy az itteni orvosok szeretik kivárni az 1 év próbálkozási időt, viszont utána elvégeznek minden vizsgálatot. Nem tudom, mióta próbálkoztok, meg orvos függő is, szerintem kérdezz rá, ha nemet mond, úgy is meg fogja indokolni.
2008. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi még nem olyan régóta probálkozunk, de szeretnék tudni mindent erről a dologról! Még adtam magamnak 2 hónapot, és aztán megyek a dokihoz vissza, akkor lesz 5 hónapja a próbálkozásnak! Szeretnék minnél előbb a végére járni és megoldani a dolgot, ha tényleg gond van! Köszönöm a válszt!
2008. máj. 27. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Én is előre szerettem volna a vizsgálatokat, de a doki azt mondta, hogy nem lehet. 1 éves próbálkozást ajánlott, de én a 6. hónap körül kértem a vizsgálatokat és abba már belement ...
2008. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!