Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A progeszteron "megölheti" a...

A progeszteron "megölheti" a spermát?

Figyelt kérdés

Lehet banális a kérdés, de annyi mindentől elpusztulhat a sperma, pl ha nem megfelelő a hüvely ph-ja stb..

A nőgyógyászom progeszteron golyókat írt fel, esténként kell 2 szemet felhelyezni a hüvelybe. Csak este tudok együtt lenni a párommal így elkerülhetetlen, hogy a gyógyszer és a sperma " találkozzon". Elgondolkodtam lehetek-e így egyáltalán terhes? Nem árt a spermának a nagy dózisú szer?



2012. dec. 9. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A progeszteronnak a terhesség fenntartásában van szerepe. Legtöbbször olyan nőknek írják fel, akik már terhesek, és pl. lombikprogramban vettek részt, ezàltal segítik a szervezetet, hogy a terhességet megtartsa. Neked miért írták fel? Meddig kell használnod? Szerintem amúgy nem árt a spermàknak.
2012. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem cisztám van, ami befolyásolja a hormontermelésem, ezért írták fel. Ciklusom 9. napján voltam a nődokinál, hogy most már csináljunk valamit, mert nem tudok teherbe esni. Ő azt mondta akkor, hogy másnap vagy harmadnaptól (kb. a ciklus 10-11. napjára esett)kezdjem el a napi két bogyót. Azt nem mondta, hogy meddig szedjem, én hülye meg nem kérdeztem rá. Szedtem is szépen és pontra 28 napra megjött a menstruációm. Az új ciklus 3. napjától clostit kellett szednem 5 napig, de én feltételezve, hogy jól csinálom, a körülbelüli ovu napján(10. nap)megint elkezdtem a bogyót. De mivel tudom, hogy ez a baba megmaradására van elsősorban, így gyanús lett, hogy jó e, hogy én ezt szedem. De valószínűsítem, hogy totál elcsesztem, és sokkal később kellett volna a progi...:( ,így megint várhatok egy hónapot
2012. dec. 9. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos.de szerintem menj el az orvoshoz
2012. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!