Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok, nők! Mikor kell mérni...

Lányok, nők! Mikor kell mérni a hőt? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Nagyon ciki volt számomra feltenni ezt a kérdést,még akkor is ha nem tudják hogy ki kérdező! Tehát még arra lennék kíváncsi,hogy szükséges-e? Mikor? hogy? Azért kérdezem mert nagyon szeretnénk a férjemmel babát és mindenről tudni akarok! Lehet hogy ennek nem sok köze van hozzá,de szeretném tudni a dolgokat!
2009. aug. 20. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne izgulj egyáltalán nem ciki a kérdés, nekem is itt segitettek a csajok!!

Szóval minden reggel ugyanabban az időpontban, ébredéskor mérd a hődet, de ez legyen az első dolgod, mielőtt felkelnél!! Lehet hüvelyben is és szájban is mérni. A lényeg hogy mindig ugyanott. Én szájban mértem, mindig 6:00 -kor. Tulajdonképpen én azért mértem, hogy megtudjam van e pé-m,meg rendes ciklusom, és megmutatná azt is ha baba lenne, de sajnos még nincs. Remélem tudtam kicsit segiteni... Sok sikert és mielőbbi baba áldást kivánok. Mi 2 éve próbálkozunk....

2009. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Arany vagy! Hogy mutassa ki ha van baba? Mikor kezdjem? Kb.egy hét mulva fog megjönni!
2009. aug. 20. 22:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi is két éve próbálkozunk!
2009. aug. 20. 22:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak most válaszolok megint, de tegnap bealudtam...

Bemásoltam neked egy választ, amit annak idején nekem irtak, szerintem hasznos lesz számodra is. Sok sikert!



na szóval. az alaphő egy átlagérték. Minden reggel más hőt fogsz mérni, az ovulációig egy bizonyos értékhez közeli mérések lesznek..van akinek egyenletes, van akinek fűrészfogszerű a görbéje. az ovuláció megtörténtével amit középidőre számolnak sokan -de nem muszáj akkor lennie, lehet előbb vagy később pár nappal- a hő vagy leesik egy pár tizedet, vagy ha nem esik le másnap harmadnak biztosan emelkedik 2-4 tizeddel és ezen a magasabb értéken leszel majd és ehhez képest mérsz majd 1-2 tizeddel alacsonyabbat magasabbat. ez a luteális fázis vagyis a mensiig tartó szakasz. mensi előtt vagy a napján ha nem estél teherbe akkor leesik az ovuláció előtti tartományba.Ez egyénre jellemző dolog, több hónapnyi mérés kell hogy megismerd a ciklusod, legalább 3 hónapnyi türelem.

utána már rutinosan csinálod az egészet. ha korrekt ciklusod van és szabályos akkor könnyű lesz később behatárolni mikor van a termékeny heted.

és van sok kalkulátor a neten amik közel azonos napokat dobnak ki a lepedőakrobatika időpontját is megjelölve. a timmermann.hu-n is van ilyen, de válaszd a legszimpatikusabbat:)

2009. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!