Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek természetes dolog...

Szerintetek természetes dolog a "pocakirigység"?

Figyelt kérdés
Én kicsit szégyenlem magam, de nem tudok örülni, mikor a környezetemben lévő nőknek szinte hipp-hopp összejön a baba...sőt!!! :(
2012. dec. 11. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ti is próbálkoztok? Mióta?
2012. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem vagy egyedul... Fel eve sikertelenul probalkozunk. Azota 3 ujszulott van a kozvetlen kornyezetemben... Es min 6 kismama. Ebben a 2 legjobb baratnom is benne van. Az egyiknek nagyon orultem mar tobb eve sikertelenul probalkozott. ( idosebb mint en) viszont amikor a korombeli baratnom felhivott az "orom" hirrel majd nem belezokogtam a telrfonba duhombe...csalodottsagomba... Irigysegembe!

Neki aradoztam milyen jo lesz... Alig varom blabla. O meghallgatott de nem erdekelte. Mindig azt mondta, hogy ur isten o el sem tudja kepzelni mit kezdene egy gyerekkel, es.hpgy neki jo par evig biztosan nem kellene.. Erre jott az orom hir... Oszinten szolva egy utolso szemetladanak erzem magam ... Es barmennyire probalom megeroltetni magam es fenntartani ezt a.latszatot, hogy gratulalok de orulok.. Nem megy... Legbelul mai napig szetb.sz az ideg ha ragondolok...pedig mar 3 honapos... De nem ertem miert ilyem "igazsagtalan" az elet, sors vagy akarmii... Sirogorcsot kapok minden egyes pocakos es babakocsis no lattan...!

2012. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok. En nem a sorstarsakra vagyok irigy... Nem azokra akik nagyon szeretnek a kicsit es nagy nehezen vegre sikerul... Hanem azokra akik a "nem akarok babat" velemenyuket hangoztatjak es 1 honap mulva kozlik az "orom"hirt es elvarjak, hogy oruljek... Falnak megyek az ilyenektol...
2012. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
14 hónapja próbálkozunk, pénteken derül ki az inszem "eredménye".Amúgy én sem a "sorstársakra" gondoltam konkrétan:)
2012. dec. 11. 18:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most éppen ebben a szituban vagyok.. 4 hete vetéltem el és pillanatnyilag nem igazán tudok örülni az ismerőseim várandósságának. Van olyan ismerősöm aki világ életében azt hangoztatta hogy nem szeretne gyereket, erre most megszülte a másodikat is.Ahogy eldöntötték hogy akarnak abban a hónapban kismama lett. Mi erre a babára 10 hónapig vártunk, és nem az első vetélésem.. Haragszom az egész világra.
2012. dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja ismerem az érzést. ÉVEKIG azt hallgattam, hogy ki terhes és hol született kisbaba, mindenki csak nekem nem volt még, utáltam az egészet, de mikor nagysokára sikerült nekem is akkor megbékéltem a világgal. Most a 2. babánál megint ez a helyzet, volt egy hónap alatt 4 kismama lett a környezetemben, komolyan mondom a 4.-nél már a hajamat tudtam volna tépni :-). De próbálok nem odafigyelni,elcsapom a fejem ha látok egy nagy pocit és arra gondolok, majd nekem is lesz, csak ne őszüljek meg addig :-) . megértelek titeket, de ti megbékéltek majd amikor nektek is sikerül :-) sok sikert nektek!!
2012. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
..én sem értem ezt a nagy igazságtalanságot. dettó legjobb barátnőm, aki a párjával állandóan ezt hangoztatták, hogy ők vagy 35 éves korukig biztos nem vállalnának gyermeket, erre nemrég közlik az örömhírt és tényleg örülök nekik, mert végül úgy döntöttek megtartják, de még ráadásnak engem kértek fel keresztanyukának(aminek szintén örülök persze)de akkor is miért van ez mindig így, hogy aki szeretne annak nem akaródzik jönni, aki meg nem, annak meg csak úgy beköszönt a gólya. HIHETETLEN komolyan mondom! Fel a fejjel lányok(bár ilyen könnyen menne)...
2012. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nálam vegyesek az érzelmek. Már az is elég rossz, hogy 2 éve nem akar jönni a babánk, de hogy mindenki másnál sorra születnek a picik a környezetünkben...hát nem könnyű. 40-en dolgozunk egy csoportban a munkahelyen, ebből 16-nál vagy nagyon picik vannak, vagy épp most van útban. És ez futószalag szerűen. Megszámlálhatatlanul családosodik a csoport. :)

Sógornőm is most várja a harmadikat. Ráadásul csak később szerették volna. Rájuk azt hiszem, nem vagyok irigy, elég sokat aggódtak az előző terhességénél. Viszont ezért tennem is kell! Ha megfordul a fejemben, hogy "jaj milyen jó már nekik", rögtön el kell terelnem a gondolataimat. Tudom nagyon jól, hogy egy pillanat alatt befordulnék. :(

Az előző babájukkal is nehéz volt "összeszoknom", mindig elsírta magát mellettem, meg menekült a közelemből. Ez mára úgy tűnik rendeződött, azóta elmúlt 1 éves.

Kicsit tartok tőle, mi lesz, ha nem esek teherbe, amíg a 3. gyerkőc megszületik. :(

Ja és azt a legkönnyebb mondani, "ne görcsölj rá" meg hogy "tereld el a gondolataid" és "csinálj olyanokat amiket szeretsz"...stb Én ezektől már a falnak megyek.

2012. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!