Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4,89 TSH-m és a terhességi...

4,89 TSH-m és a terhességi tesztem pozitív (végre). Nagyon magas ez az érték? Vagy semmi baja nem lehet a babának ettől?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nagyon magas.

Biztos utána néztél, ez okozhat késői vetélést, vagy magzati retardációt (okozHAT, tehát nem feltétlenül).

Én már terhesség előtt is szedtem L-Thyroxint,és a doki azt mondta, a pozitív teszt után azonnal emelni kell az adagot.

2012. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, elég magas én 3.92 vel lettem terhes és meg is emelték a letroxomat 100-ra rögtön.
2012. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez a terhesség miatt nem emelkedhet meg?holnap akarok orvoshoz menni de a "babából" sztem még nem sok mindent fog látni mert kb 4,5hetes lehet.
2012. dec. 17. 15:34
 4/8 A kérdező kommentje:
de ha kapok vmi gyógyszert akkor nem lehet baja a babának ugye?
2012. dec. 17. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért kell gyógyszert kapnod, hogy Ne legyen baja.

Nekem pajzsmirigy-alulműködést, diagnosztizáltak, életem végéig szedni kell a gyógyszert, terhességtől függetlenül.

Szoptatás alatt is, csa akkor már csökkentett dózisban.

2012. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azonnal jelentkez be dokihoz és akár 4 hetes vagy akár 5 hetes, tök mindegy a hormon azért kell, hogy a baba ne legyen majd kretén. Csak az első trimeszterben tudod ezt segíteni, ha tovább vársz bizony késő lesz. Nekem 6 hetes terhesen 17 !!!! volt a tsh-m, szerencsére jól reagált a szervezetem a gyógyszerre és 6 hét alatt beállt normálisra. Szerintem ne vacakolj bvele, hanem írány a doki!!! Természetesen életem végéig szedhetem és szoptatás alatt sem okoz semmi féle gondot. ez egy olyan hormon ami hiányzik a szerevezetünkből és pótolni kell, különben anélkül nagyon rosszul jársz te is meg a babád értelmi szintje. Olvass utána a neten van sok dolog amiről értesülhetsz. Hogy pl miért nincs az elevitben jód azt se értem, okosabb lenne sok kisgyerek ha a kismamik szedték volna terhesen a jódot pl.... Csak azért nem vetéltem el, mert jódot szedtem... kész csoda
2012. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Holnap megyek a háziorvosomhoz és akkor intézem a többit.Remélem minden rendben lesz.de akkor nőgyógyászhoz még nincs sok értelme mennem ugye?
2012. dec. 17. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nőgyógyászhoz elég menned 6-7 hetesen. Inkább 7 hetesen, mert akkor már biztos látni fog szívhangot is.

Háziorvoshoz minél előbb menjél!

2012. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!