Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nyaki redő értéke mennyire...

A nyaki redő értéke mennyire ad megbízható eredményt, ha pozitív, tehát magas az érték? Hány % esélyem van rá, hogy egészséges a babám?

Figyelt kérdés
Genetikai vizsgálat jövő kedden lesz, és az erdménye 2 hét. Nagyon megijedtem a magas nyki redő értéke miatt. ( 5,3mm.
2007. nov. 30. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már ilyet hogy ez az érték nagyon magas lett, de ez még nem jelent azt hogy beteg lesz a babád. Szoritok értetek
2007. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Sajnos nagyon magas az értéked!De nem akarlak elrettenteni!!!Várjuk meg a keddet hátha a babádnak nincs semmi baja!!Kitartás!!

2007. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás, valahogy ki kell húzni azt a két és fél hetet, az már biztos eredményt ad és vége az ijedtségnek. Nem hiszem, hogy bárki is jósolgatni merne... Itt mind drukkolunk!!
2007. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan mondom!

Aki csak károgni tud,az ne válaszolgasson!

Nem erre van szüksége,hanem támogatásra.

Nagyon szorítok neked,nem lesz semmi baj.

Gyönyörű szép,egészséges babád lesz.:)

2007. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
65%

Szia, Nálunk is hasonló érték volt, négány tized százalékkal több. Nekem az UH-on megmutatták a nyaki redő méretét, és azonnal küldtek a genetikára. Ott azt mondták, hogy 50-50 % az esélye a Down-kórnak. Adnak egy hetet a gondolkodásra, és aztán megbeszéljük a jövőt. A 11 hetem utolsó előtti napján voltunk. Mi megköszöntük az egy hetet, de nem éltünk a legetőséggel. Másnap meg volt az abortusz sajnos. Ha tovább vártunk volna, akkor már szülesztettek volna. Az egész terhesség nagyon megterhelő volt a szervezetemre, olyan gyenge voltam, mint a nyárfalevél. Műtét után felerősödtem, most már újra próbálkozunk. :)

Ne haragudj, hogy nem tudtalak biztatni, de nálam ez történt. Aztán az is lehet, ha megtartottuk volna akkor minden renben lett volna. De ezt már nem tudjuk meg.

Fel a fejjel!

Írj, hogy mi van veletek! Nagyon - nagyon szurkolok!

2007. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nehéz hetek elé nézel, próbálj kikapcsolódni, nagyon sokat együtt lenni a pároddal, hogy gyorsabban teljen az idő. Légy bizakodó, és higyj a baba egészségében! Nagyon drukkolok!!!
2007. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Sziasztok. Én vagyok aki feltette a kérdést.

Mindenkinek köszönöm a bíztató szavakat, és bízom benne, nem lesz semmi baj. Van 2 egészséges gyermekem, ez baba lenne 3. Tavaly volt egy méhen belüli elhalásom a 15. héten. Nagyon szeretném hinni, hogy minden rendben lesz, bár az orvos az esélyeimről annyit mondott, hogy 10 %az esély, hogy kromoszóma rendellenesség lesz, de kb 30% az esély egyéb problémára.( elhalás, vetélés) A corion boholy biopsziát megcsinálják kedden, mire eredménye lesz túl leszek 15. héten. Ha bármilyen betegséget diagnosztizálnak, nem fogok gondolkodni, mert beteg gyeremeket világra hozni nem szeretnék. Most a 70% esély egész bíztató, reménykedem, hogy szerencsém lesz.

2007. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőméknél is ez volt a helyzet, nagyon idegesek voltak, és a vizsgálat után kiderült, hogy semmi baja a babának, az Uh-n néztek el valamit. Legszívesebben neki mentek volna az uh-s dokinak. Ne idegeskedj, fel a fejjel!
2007. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Nálam is ez volt a helyzet. A 12. héten észrevették az ultrahangon, hogy a nyaki redő értéke nagyon magas. Elküldtek egy másik kórházba, ahol genetikai ultrahangra 2 hét múlva kaptam időpontot(14 hetesen). Ott is látták, hogy valami nincs rendben, ezért magzatvízvizsgálatot javasoltak, ahol a várakozási idő szintén két hét volt. Így 16 hetesen kaptam rá időpontot. Az eredmény 3 hetet kellett várni. Így 19 hetesen tudtam meg, hogy egészséges a babám. Persze ezt a 7 hetet végigsírtam, és arra gondoltam, hogy 19 hetesen már meg kell szülnöm ébren ( nem csinálnak abortuszt), ha beteg a baba, és hagyják meghalni...és a mit mondok az embereknek, ha megkérdezik a faluban, hogy hova lett a pocakom. Nagyon kiborultam ezalatt a 7 hét alatt de szerencsére ma már tudjuk, hogy egészséges kislány, és alig várom, hogy a karjaimban tartsam. Nekem azt mondták az orvosok, hogy a Down kórra az esély 1 %, mert a nyaki redőn kívül még 12 más jelét is kéne látniuk az ultrahangon, amire azt mondják, hogy 100% a Down kór. Nálam 3!!! jelét látták az ultrahangon. Úgyhogy fel a fejjel és kitartás! Kicsi az esély rá, ha csak a nyaki redő magas! Egy 26 hetes kismama

2007. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi van Veletek??? Remélem, megoldódott a problémátok!!!
2008. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!