Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiket meddőséggel kezelnek,...

Akiket meddőséggel kezelnek, azoknak egyáltalán nem sikerül teherbe esni, vagy ide tartoznak a sikertelen terhességen átesett nők is?

Figyelt kérdés
Buta kérdés lehet, de elgondolkodtam rajta, hogy pl akik lombikbébi programban vesznek részt, azok természetes úton egyáltalán nem tudnak teherbe esni? Akik pl többször elvetéltek, azoknak is lombikot javasolnak? Vagy a vetélés az már "jó jel", amiért egyáltalán megtapad az embrió? Erről olyan keveset beszélnek, minden nő szégyenként éli meg...

2012. dec. 18. 13:12
 1/3 Mara Acoma ***** válasza:
Nem hinném, hogy azoknak lombikot javasolnának, mert végül is teherbe esnek, csak nem sikerül megtartani. Nekik inkább genetikai és hormonvizsgálatokra kell menni, hogy kiderüljön miért nem marad meg a baba. A lombik azoknak van, akiknek egyáltalán nem is sikerül teherbe esni.
2012. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha többször elvetél, akkor a lombikkal se megy semmire, hiszen azzal is jó eséllyel elvetél. Olyankor a vetélések okát kell kivizsgálni.
2012. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én olvastam egyszer valahol,hogy azok a párok akik két év sikertelen próbálkozás után nem sikerül a baba,azokat meddőnek nevezhetők. Akkor már mi túl voltunk a két éven és elég rosszul esett ez a megnevezés,de sajnos amikor dokihoz fordultam a papírjaimra is ez került :(. Tényleg nem egy szép megnevezés!!!! Viszont nekünk olyan probléma nincs ami kizárná,hogy természetes úton összejöjjön a baba,és mégis a 6-ik lombikprogramot fogjuk kezdeni. Egyszer voltam természetes úton terhes ,de az a terhesség elhalt és akkor azt mondta a doki,hogy ezt vegyem úgy ,hogy legalább tudjuk,hogy sikerülhet.
2012. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!