Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalhatok ilyen helyzetben...

Vállalhatok ilyen helyzetben kisbabát?

Figyelt kérdés
Sziasztok!19 éves leszek 2013 marcius végén a párom 26 lesz 2013 junius végén.Ő már lassan 5 éve dolgozik még sajnos nem élünk külön a szüleitől, mert így könnyebb gyűjtögetni.Én 2013 májusában fogok érettségizni azután okj-re mennék ha addig nem lesz babám.A párom 1 hete minden nap felhozza, hogy ő készen áll.Nemtudom be merjem-e vállalni, nagyon szeretném de félek, hogy ez kevés ti mit csinalnátok a helyemben?Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 19. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha anyagilag megtehetitek, akkor miért ne? Kérdés, te mennyire szeretnéd, vagy inkább tanulnál?

Vedd számításba, mivel nem lesz meg a megfelelő munkaviszonyod, csak gyest kapnál.

2012. dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb mindenképpen suli, majd egy év munka minimum. Ha nem lesz érettségid sem, meg egy értelmes szakmád, akkor után miből fogtok élni, mert nem fogsz tudni elmenni dolgozni.
2012. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én tanulnék még 18-19 évesen még bőven ráérek.De ő annyira szeretné...a párom biztosan megteremtené a hátteret csak is amiatt aggodok, hogy megbánnám.
2012. dec. 19. 16:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Érettségim biztosan lesz mert nem hagynam abba a gimit kitünő tanulo vagyok.
2012. dec. 19. 16:53
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

érettségizni simán letudna, mivel még nem terhes és addigra nem szülne meg. Kisbaba mellett felnőttképzésre is járhat, ami heti egyszeri oktatást jelent, csak sajna az nem ingyenes.

De mindenképp dolgoznék két évet, hogy Gyedet tudjak kapni, nem mindegy, hogy 2 évig 25 ezret, vagy ennek a kétszeresét, háromszorosát, vagy többet kapnék.

2012. dec. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó tanuló vagy, akkor pláne ne hanyagold a tanulást, még talán főiskola is belefér. Szerintem ezek a most neked a legfontosabbak, nem egy gyerek.
2012. dec. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!
2012. dec. 19. 16:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En 21 eves vagyok nemsokara 22 , most fogok allamvizsgazni, a baratom 27 eves jo anyagi korulmenyekkel, o is nagyon szeretne gyereket, de en meg nem dolgoztam eveket ( csak diakmunkan) es sajat lakasunk sincs.. En a helyedben varnek mert nagyon nehez tapasztalat nelkul elhelyezkedni foleg egy gyerekkel, ha annyira szeret teged tud meg varni egy ket evet mire te is onallo leszel...
2012. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Várnék. Kell az érettségi a szakma és a munkatapasztalat, h a baba után te is be tudj szállni a kiadásokba, h tudj segíteni a párodnak, ne csak egyedül rá háruljon a család eltartása.

Mi van, ha történik vele valami és te ott leszel kisgyerekkel, szakma nélkül, fillér nélkül, se munkatapasztalat, semmi, csak a 12 000 ft családi pótlék...

2012. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem.

Sajnos manapság már azzal is kell számolni, hogy mi lesz, ha egyedül maradsz a gyerekekkel.

2012. dec. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!