Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyenek ezek az eredmények...

Milyenek ezek az eredmények inzulin rezisztancia vizsgálatnál?

Figyelt kérdés
Glucose:0:6 120:4,9 Insulin 0 perc:17,82 Itt sokan mondják hogy 5 alatt kell lenni, de nekem a ref tartomány itt 2,6-24,9 mU/l 120 perc:30,11 itt nincs ref tartomány megadva. Jók ezek az eredmények?Aki ért hozzá légyszi segítsen még januárban megyek csak vissza endora.
2012. dec. 21. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jónak nem jó, mert a terhelt cukrod beesett az éhgyomri alá, és a kezdő inzulinod is elég magas. Nekem is ilyen volt a cukrom (éh:5.2, terhelt: 4.6) az inzulinom 7 és a terhelt 30 (tehát a kezdő inzulin annyira nem sok, de a terhelt ennek több, mint 4*), és már enyhe inzulin rezisztenciásként diagnosztizáltak, 200-220 grammos szénhidrát/napos diétát kell tartanom (azért nem 160, mert nagyon vékony vagyok). Te szerintem még gyógyszert is fogsz kapni.
2012. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért értetlenkedek mert én úgy értelmeztem hogy a 17,2 bele esik a 2,6-24,9mU/L tartományba,és a terhelt 120 percesre azt olvastam hogy ha 45 alatt van akkor jó,akkor ezt nem így nézik?Azt én is furcsáltam hogy a cukor alacsonyabb lett terhelés után...akkor ez is inzulin rezisztanciára utal?
2012. dec. 21. 18:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, az alacsonyabb terhelt cukor egyértelműen inzulinrezisztenciára utal! Sajnos a referenciatartomány sokszor nem jelent semmit. Nekem pl. pajzsmirigygondom van, a tsh-m 3.3. A referenciatartomány elvileg 4, mégis 2 felett nem sok esély van a terhességre, és alul működést jelent, gyógyszert kell rá szedni.
2012. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor az is annak a jele,hogy pl most ettem 5 szem szalon cukort és,égett a vizeletem utána,nem nagyon tudok cukrot enni mert ilyen tünetem van,mi is babót akarunk,kb 1 éve semmi ezért mentem el a 3. napi vérvételre nekem a tsh 1,7 de már azt is olvastam hogy 1 a jó terhességhez.
2012. dec. 21. 18:58
 5/13 anonim ***** válasza:
TSH 1 alatt nagyon jó, 2 alatt megfelelő. Én pl. minden étkezés után rosszul voltam, émelyegtem, szédültem, mert a magas inzulin leviszi a cukrot. Női hormonjaid milyenek lettek?
2012. dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon rossz. Már az éhgyomri cukrod is magasabb mint az ideális, aztán retetnetesen lezuhan a cukrod, nagy hiba, hogy 60 pernél nem néztek. Az éhgyomri inzulinod nagyon magas, a referencia tartománnyal nem foglalkozz, már régen elavult csak még nem változtatták meg őket. 5 alatt kéne lennie. Mielöbb keress szakembert.
2012. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Inzulinrezisztenciám van, Meforalt szedek, vetélésem után derült ki a betegség, ami egyben simán lehetett oka a baba elvesztésének. Egy éven belül újra terhes lettem, terhesség alatt is végig szedtem. A gyerek gyönyörű és egészséges. (Barátnőm ugyanígy járt mint én, a lánya 3hónappal idősebb az enyémnél, egy topikon voltunk a vetélésemnél, nála sem maradt meg a baba, együtt mentünk kivizsgálásra, dettó IR.)

Eredményeidet nem tudom kiértékelni, január már nemsokára itt, addig türelem.

Tsh-m teherbeesés előtt pár nappal: 2.16. 2alatt tartják jónak, de mint látod, kicsit magasabb is megy.

2012. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,akkor valószínű ez miatt nem jött a baba,megyek dokihoz januárban remélem segíteni fog.
2012. dec. 22. 00:10
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 19.órás válaszoló a női hormonok LH:5,9 FSH:7,59IU/L ösztr:163pmol/L ,prolaktin 425,3 mU/L ,progeszt:1,39nmol , tesztoszt:1,39nmol/L , SHGB :10 nmol/L az shgb hormon alacsonynak gondolom a többit nem tudom szerinted?
2012. dec. 22. 00:17
 10/13 anonim ***** válasza:
A hormonok egész jók, a prolaktin talán emelkedettebb, az alacsonyabb SHBG-t pedig okozhatja az inzulinrezisztencia!
2012. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!