Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meforal gyógyszernek lehet...

Meforal gyógyszernek lehet olyan mellékhatása (IR-es vagyok), hogy fáradtság és a nap bmely szakában el tudnék aludni?

Figyelt kérdés
Lehet hogy vmit nem jól csinálok?

2012. dec. 3. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hát ez szerintem az alacsony cukor tünete. A diétát tartod rendesen? Fokozatosan építetted fel a gyógyszer napi adagját?
2012. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Napi 2-t kell bevennem, de ezt így is indítottam. 2 hónapja szedem. Diétát próbálom tartani, bár nem számolom, hogy pontosan mennyi ch-t eszek. Lényeges hogy naponta 5ször és adott napszakhoz mennyi ch-t eszek?
2012. dec. 3. 13:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szénhidrát mennyiségeket nagoyn komolyan kell tartani (én mérleget használok hozzá), azért mert a gyógyszer mennyisége ehhez van igazítva. Ha kevesebb és nem megfelelő szénhidrátot eszel és utána rászeded a gyógyszert, nem csoda, ha nem marad enerigád, az a csoda, hogy még nem lettél rosszul! Ezt tényleg komolyan kell venni!
2012. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Igen, a diétát komolyan kell venni. Az elején én sem csináltam, illetve első nap már a napi teljes adagot szedtem. Annyira rosszul voltam (zsibbadás, látótér-kiesés, stb.), hogy agyérgörcs gyanújával kerültem a sürgősségire... Aztán 1 hónap alatt fokozatosan emeltem, diétáztam, és hozzászoktam, nem voltam rosszul.
2012. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A gyógyszert Ti pontosan ugyanabban az időpontban veszitek be vagy +- 1óra nem számít?
2012. dec. 3. 13:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Most nem szedem, mert szoptatok, de a reggeli adagot mindig ugyanabban az időben vettem be, az estinél azért volt +/- egy óra csúszás.
2012. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó Neked! Mármint hogy szoptatsz :)

Mi is babát szeretnénk és emiatt kaptam gyógyszert. Neked hamar összejött IR mellett a gyógyszer?

2012. dec. 3. 15:13
 8/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A gyógyszerszedést ne az órához, hanem az étkezésedhez igazítsd. Reggel a reggelivel, este a vacsorával kell bevenni. Így dolgozik rendesen. :-)

De az is fontos, hogy mikor reggelizel. :-)

2012. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szoptató anyuka vagyok:). Hát nekem majdnem 2 év volt (egy év merckformin és 8 hó eucreas), mire sikerült a baba. De az 1 év merckformin szedése alatt nem diétáztam, mert az akkori orvosom ezt elfelejtette mondani... Így csak a 8 hónapot számolom inkább (160-as inzulinnal, 12-es cukorral kaptam az eucreast, menzeszem egyáltalán nem volt). Kitartás, Neked is sikerülni fog.
2012. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Általában 8 és 9 között szoktam reggelizni, amikor beérek a munkahelyemre. Amikor felkelek még sajnos nincs étvágyam. Lehet hogy korábban kellene mégiscsak bevennem a gyógyszert?
2012. dec. 4. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!