Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordulhat két szülés után...

Előfordulhat két szülés után is PCO?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 éve nem esek teherbe, volt egy laparoszkópiás nőgyógyászati műtétem. Minkét petefészkem le volt tapadva, amit feloldott a dokim, de sajnos petevezetékátfúvást nem csinált. A szövettani eredményemben ez van írva: Mikroszkópos leírás: 1. (bal) és 2 (jobb) jelzéssel ovarium corticalis részletei láthatók, melyekben a tok megvastagodott, alatta a kéregállományban primer folliculusok észlelhetők. Malignitás nem vetődik fel. Malignitás nem igazolható. A megvastagodott tok miatt-bár egyéb szövettani kritérium nem ábrázolódott a kis mintákban.polycystás ovarium lehetősége vetödött fel. Megtudná nekem valaki mondani, hogy akkor ez mit is jelent? Mert az orvosom erre annyit mondott, hogy nem lehet gyerekem, csak lombikkal. De én úgy tudom, hogy ha vkinek PCO-ja van, annak rendszertelen a ciklusa is, nekem minden hónapban 29 napra jön meg, és hat napig tart. Tehát nem értem, hogy mi ez azegész. A Válaszokat előre köszönöm.
2009. aug. 25. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Hűha... amelyik orvos így kezd, hogy csak lombik...

Sajnos az eredményekhez nem tudok reagálni, az tény, hogy PCO gyanú szerepel benne. Én váltanék dokit, és utánajárnék, hogy mi is van valójában!

2009. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok megint.

A 2 szülés sajnos nem kizáró ok, láttam már ilyet ezen az oldalon, hogy amikor a 2. babára hajtottak, és nem jött össze, akkor derült ki!

Valószínűleg van peteérésed, ha rendszeresek a ciklusaid (bár ez sem 100%), de ha PCO-d van,akkor nem érnek minőségi peték, vagyis nem jön a baba...

Fel a fejjel!

2009. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A diagnózis elejéhez sajnos én sem tudok hozzászólni, de a pcos-t illetően én is úgy gondolom, hogy ez gyakorlatilag bármikor kialakulhat. Az, hogy valakinek pcos-ja, nem jelenti automatikusan, hogy nem rendszeres a ciklusa vagy nincs peteérése. Van, aki teljesen spontán teherbe tud esni. Attól függ milyen fokú a petefészkek működési rendellenessége illetve a hormonszintek hogy állnak. Nekem azt mondta a dokim, hogy ritkán lát olyan rossz hormon értékeket, mint az enyémek voltak és mégis sikerült teherbe esnem egyszerű stimulálással. Nem tudom mennyire vagy megelégedve a dokiddal, de igaza van az első hozzászólónak, hogy én biztos továbbállnék, ha valaki a pcos gyanújára rögtön úgy reagál, hogy lombik. Először talán nézzenek hormonokat is, mert a policisztás petefészek nem = a pcos-val. Ráadásul, ha jól gondolom, még nem voltak meg ezek a hormonvizsgálatok. Mindenképp járj utána és esetleg egy átjárhatósági sem ártana.

Még annyit találtam, hogy a malingitás = rosszindulatú daganat, tehát azt ki lehet zárni, ami jobb a jónál.

Sok sikert és kitartást.

2009. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a www.pco-szindroma.hu oldalon sok mindenről olvashatsz és ha jól emlékszem, orvosajánlót is találsz itt.
2009. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sikerült teherbe esnem spontán, mindenféle gyógyszerek nélkül! Majdnem 6évet vártunk rá, nagyon boldogok vagyunk! :))) Nem kerestem tavaly másik dokit, beletörődtem, hogy nem lehet kisbabánk, de a jó isten mégis megajándékozott minket, és lehet, hogy ketten lesznek! :)) Most 6hetes kismama vagyok!
2010. máj. 4. 18:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok a baba-aknak!!

Boldog babavárást kívánok Neked!!

TE.

2010. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nagyon gratulálok, és sok-sok boldogságot!!

Utrogestan-t írass fel, biztos, ami biztos!!

36 hetes kismama

2010. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Nekem is azt mondta egy orvos,hogy 50%,hogy nem lesz babám,mert mindkét petefészkemben ciszták vannak.2 doboz Closty után babás lettem.Másik dokinál császárral szültem,és kiderült,hogy nincsenek is cisztáim.No comment...........

Örülök Nektek!

2010. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A PCOS nem gyógyitható !!! Csak kezehető, ez egy komplex anyagcsere betegség ami összefügg a nőgyógyászattal de konkrétan nem ahhoz tartozik. Endokrinológus tudja leginkább , leghatékonyabban kezelni.
2010. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Igen, és gyakori lehet még a THC, PCP, LSD is.
2010. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!