Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Márciusban volt egy vetélésem...

Márciusban volt egy vetélésem ami nagyon megviselt, most ugy néz ki ismét terhes vagyok. Eddig nagyon szerettem volna babát, viszont most nagyon meg vagyok ijedve! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyi az esélye hogy ujra megtörténhet a vetélés de nagyon félek töle, mert rettenetesen megviselt!! Okokat senki nem mondott akkor a korházban tehát nem tudom hogy mit csináltam rosszul vagy mi lehetett a baj. Segitsetek!!

2012. dec. 29. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem most első sorban a nyugalom a legfontosabb. Több ismerősöm is van, aki elvetélt vagy elhalt a magzata és nekik sem mondtak semmit hogy miért. Nem hiszem hogy a te hibád lett volna. Nyugodj meg, örülj a babának, vigyázz magadra, nem lesz semmi baj. Gratulálok.
2012. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A terhességek 10-40%-a végződik vetéléssel. Ez egy hatalmas szám, csak azért nem lehet ennyit hallani a témáról, mert sokan úgy vetélnek el, hogy nem is tudják, hogy teherbe estek (így az egész történet a "kicsit késett, de végül megjött" kategóriába kerül).


Sokszor nem is az anya szervezete a "hibás" illetve nincs is semmilyen külső ok, hanem az embrió rendelkezik valami olyan rendellenességgel, ami lehetetlenné teszi a kihordást. Vagyis jó eséllyel senki sem rontott el semmit az előző terhesség során, ezért tennivaló sincs.


Ha ne adja Isten még néhányszor ismétlődne a vetélés, akkor ajánlott lenne a véralvadási faktorokat részletesen megnézni. De ezek nem gyakori eltérések, míg a vetélések sajnos relatíve gyakoriak.

2012. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Megértelek, bár én még nem vagyok újra állapotos. Tavaly márciusban volt a vetélésem, azóta csak most próbálkozunk újra. Félek én is, hogy mi lesz... Nekem se mondtam semmit, majdnemhogy legyintettek (egy vetélés nem vetélés, szerintük :( ) Én is félek a gondolattól, hogy mi lesz. Főleg a 12. heti uh-tól rettegek már most (akkor derült ki, hogy nincs szívhang). De bízok abban, hogy még egyszer nem történhet meg...És veled se fog megtörténni!
2012. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
főleg első terhességnél nagyon is benne van a pakliban, szinte normális, ha valaki elvetél, erről senki nem tehet!!!! te mindet csinálj úgy, ahogy érzed, az anyai ösztönök dolgoznak már:) és jó egészséget Nektek!:)
2012. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Én júniusban vetéltem el, most pedig már 17 hetes vagyok és eddig minden rendben. Tuti veled is rendben lesz, gondolj arra, hogy nem te voltál a hibás hanem a baba beteg és el kellett mennie. Ez pedig most teljesen egészséges lesz!!!
2012. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó szót!!! NEm tudom hogy mi történik mivel 13napja késik eddig azt hittem hogy terhes vagyok de csináltam egy tesztet is most az negativ lett a de a dokim meg azt mondta hogy csak az miatt késhet ennyit.. ugye mivel ünnep volt sok orvos nem dolgozott az én nögyogyászomat is csak telefonon értem el.. kezdem nem érteni a dolgot :S pedig annyi kedves dolgot és biztatót irtatok nekem hogy már egy kicsit semm aggodtam.. KÖszönöm
2013. jan. 1. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!