Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pco, closty, barnázás valaki...

Pco, closty, barnázás valaki hasonlò helyzetben? Első closty kúrám

Figyelt kérdés
pcos vagyok kb félévente 1x van rendes mensim és peteérésem!de minden hònapban kb 26,28.31 naponta van barnázásom ami kb 4-5 napig tart!voltam már kivizsgáláson!es következő hònaptol kell elkezdenem a clostyt!a 3.naptol napi 2 szemet!majd 12. nap körül visszamenni Uh -ra!azt.mondta az orvos hogy a barnázásra is nyugodtan beszedhetem!mivel.jo hogy havonta van valami!.viszont.magas a bilirubin szintem...és valoszinű hogy örökletes....tájékoztatojaban azt irjak hogy máj bajra.nem eppen.jo....a diane 35 is felnyomta kicsit.m
2013. jan. 16. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Be ne szedd a closty-t!!!! Ki van mar vizsgalva a pco-d?? Hormonok milyenek?? Tsh, prolaktin, tesztoszteron, lh-fsh?? 3 pontos terheleses cukor es inzulinszint vizsgalatot csinaltak mar?? Szedsz metet, dietazol, mozogsz?? Amennyiben ezek a feltetelek nem teljesulnek, marpedig a leirasod alapjan nem nagyon tudod mirol beszelek, akkor ne szedd be a closty-t, mert nemhogy terhes nem leszel tole, de ciszasodast okozhat, ami nalunk pco-soknal amugy is megvan. A closty elozetes kezeles nelkul semmit nem fog erni, nem hogy peteeresed nem lesz tole, de rontani fog az allapotodon. Ne haragudj a nyers hangvetelert, de annyira rohadtul elegem van abbol hogy a nogyogyaszok clostyval probaljak megoldani a problemat, holott nem is ertenek a pco-hoz. Keress fel egy megbizhato endokrinologust, aki tetotol talpig kivizsgal, hidd el megfelelo kezelessel nemhogy normalis ciklusod lehet, hanem peteeresed is, es lehet nem is lesz szukseges arra, hogy hormonokkal tomjed magad. Engem is azonnal rendbe rakott a gyogyszer+dieta, lett norm. ciklusom, pé-m, es az 5. honapban a golya is kopogtatott, most vagyok 7 hetes. Azt szoktak mondani minimum fel evet kell adni a kezelesnek, hogy hatasa legyen, de van akinek eleg 3 honap, sot van olyan aki elso honapban teherbe esik, de van akinek egy ev is keves, de altalaban mindenkinek sikerul.
2013. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen!voltam.vervetelen inzulinon meg.nem.voltam!jovoheten akarok beutalot kerni ra!csak olyan sokat olvastam.itt hogy pcosok clostyt szedtek es teherbeestek! ultrahangra mennek mert ellenorizne hogy hogy alakulok!nincs nyers.modorod amugy:-)

meg.nala tobb pcos is volt mar...azert.mentem hozza...

2013. jan. 16. 19:16
 3/9 A kérdező kommentje:
pco tunet kozul annyi van csak h rendszertelen.mensi( vagyis havonta barnazas).es 2 hormonom elter de annyira.nem...de eleg vekonyka is vagyok es.nem vagyok se szoros se patis...
2013. jan. 16. 19:19
 4/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
érdekes én is vékony vagyok, rendszertelen ciklusokkal, magas bilirubin szinttel... pcos-t állapítottak meg nálam de az én orvosomnak eszébe sem jutott clostyt szedetni. kivizsgáltattam az inzulint, kiderült hogy magas. Elkezdtük azt kezelni diétával, mozgással, merckforminnal. A hormonszintjeim szépen helyreálltak kb egy év alatt, teherbe is estem viszonylag hamar. Én tuti nem szedném be a clostyt, számomra tök egyértelmű hogy ha hormonális problémám van, akkor nem egy másik hormonnal kúrálom hanem a kiváltó okot kezelem.
2013. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is PCOs vagyok, kezelnek, merckforminnal , diétát kell tartani és a mozgást. Mellette továbbra sem volt peteérésem. Clostit kaptam, és sikerült is a baba. CSak UH figyelés kell hozzá, nem kell ekkora drámát csapni mintha mérget venne be! PCOs-oknál nem mindenkinek sikerül az ovut produkálnia még megfelelő kezelés mellett sem. Akkor akassza fel magát? Semmi bajod nem lesz a clostitól:)
2013. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem a clostyval van itt a baj, hanem, hogy rögtön ezzel kezdenek. Talán először a kiindulási problémát kellene kezelni és utána stimulálgatni! Én azok mellett állok, akik a hármas kezelést javasolják. És egy videó, hogy tudd, miért:


http://www.youtube.com/watch?v=5hFgZHvt_HQ

2013. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nekem Closty nélkül is többszörös peteérésem volt, hosszú ciklusokkal. Ha engem akkor még megküldenek Clostyval akkor tuti ottmarad az egyik petefészkem. Szóval elhiszem hogy van akinek így sikerült, de jobb félni mint megijedni alapon az ember először inkább nézzen körbe más megoldások után.
2013. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek!UH-ra mennem kell..igy figyelve leszek...fel ev alatt 2szer volt peteeresem...nagy gorcsokkel..es uttánna mind a kétszer rendes mensim volt..azota csak barnazásom van 26-32 naponta
2013. febr. 6. 16:10
 9/9 A kérdező kommentje:

vizsgalatokon tul vagyok...

azert kaptam ezt a gyogyszert mert annyira nem vèszesek a hormonjaim..persze nem jok mert pcom van..de ahhoz képest nem olyan rosszak es ezert irta fel....

ok a dieta...de ha dietaznek mar csak csont es bör lennek

2013. febr. 6. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!